Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

Jesienno-zimowe warsztaty w Muzeum

Zimowe warsztaty dla rodzin z dziećmi odwiedzających Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze pt.: „Zimowy witrażyk”       

witraż z wycinankami papierowymi

05, 07 grudnia 2023 r., godz. 11.00-13.00

12, 14 grudnia 2023 r., godz. 11.00-13.00

19, 21 grudnia 2023 r., godz. 11.00-13.00

„Zimowy witrażyk” wykonanie pracy plastycznej – ozdoby zimowo-świątecznej.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zimowymi i świątecznymi zwyczajami oraz wykonanie pamiątkowej pracy plastycznej: papierowego witrażyku z pejzażem zimowym, który uczestnicy zabiorą do domu jako ozdobę świąteczną.

Opis warsztatu:

– w pracowni każde dziecko stworzy swoją własną, niepowtarzalną kompozycję papierową, która zostanie utrwalona w laminatorze –„ niby-witraż”.

– po zakończonych zajęciach plastycznych, według uznania, można zwiedzić wystawy Muzeum: odwiedzić słonicę Balbinkę, pomachać nosorożcowi lub mijając fascynującą wystawę grzybów, przejść do arcyciekawego świata owadów.

Czas trwania: ok 40min Cena/osobę: 17zł


„Nietoperze, duchy, dynie – czas w Muzeum szybko minie”

Warsztaty łączące zwiedzanie wystaw oraz wykonanie pracy plastycznej (mini-lampionu).

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z legendami związanymi z różnymi porami roku i wytłumaczenie zjawisk przyrodniczych, które stały się przyczynkiem do powstania wierzeń ludowych, wymyślnych świąt oraz strachów jakimi przesiąknięta jest nasza kultura. Począwszy od rojeń wywołanych przez mgły i naturalne opary, przez na pozór groźnie wyglądające zwierzęta takie jak nietoperze oraz ptaki nocne, po historię dyni i związanymi z nią tradycjami. Dźwięki stworzeń nocnych spotęgują wrażenia podczas zwiedzania.

Po wprowadzeniu merytorycznym, dzieci wykonają pamiątkową pracę plastyczną złożoną głównie z materiałów pochodzących z recyklingu:

Do wyboru:

  1. Lampion – dynia
  2. Lampion – duszek

Scenariusz warsztatów:

– na wstępie odbędzie się prelekcja na temat dawnych wierzeń i tego skąd się wzięły, o przyrodniczych zjawiskach, które są ich podstawą, o osobliwych stworzeniach, które są w popkulturze określane jako zły omen oraz o pochodzeniu dyni i związanych z nią tradycjach – 20-25min

– po prelekcji dzieci wraz z opiekunami powędrują na poszukiwanie „strachów” i ukrytych za nimi haseł – 20min

– po  „nocnym spacerze” przejdziemy do pracowni i każde dziecko stworzy swój własny, niepowtarzalny mini-lampion – 40 min.

– po zakończonych zajęciach plastycznych, według uznania, można zwiedzić wystawy Muzeum: odwiedzić słonicę Balbinkę, pomachać nosorożcowi lub mijając fascynującą wystawę grzybów, przejść do arcyciekawego świata owadów.

Czas trwania: 90min Cena/osobę: 17zł Grupa max: 25 osób

Rezerwacja – mail: witek@muzeum-cieplice.pl, tel. Dział Promocji i Oświaty 75 75 515 06 wew. 2

Skip to content