59. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich

W dniach 2-3 września 2023 r. zorganizowaliśmy kolejną, już 59. Karkonoską Giełdę Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich. Ponad trzydziestu wystawców i spore rzesze odwiedzających gościliśmy na placu przed wejściem głównym do Muzeum. Tym razem pogoda nie przeszkadzała.

Giełda już tradycyjne trwała przez cały weekend w godz. od 10.00 do 17.00. Odwiedzający mogli się naocznie przekonać, że nasz region dostarcza wyjątkowego bogactwa minerałów i kamieni ozdobnych. Poza lokalnymi minerałami można było zobaczyć również te z najdalszych zakątków świata, nie tylko te, które od najdawniejszych czasów były stosowane do celów dekoracyjnych.

Zorganizowano warsztaty w wypłukiwaniu minerałów oraz dla poszukiwaczy skamieniałości. Najmłodsi, ale nie tyko, mogli zdobyć certyfikat „poszukiwacza złota”.

Wiosną przyszłego roku zapraszamy na jubileuszową, już 60-tą giełdę minerałów, podczas której każdy będzie mógł się przekonać, że w Sudetach wciąż można znaleźć niesamowite okazy.