Z PALETY PI-ARTU – wystawa przeglądowa.

Wystawa czynna do 7 listopada br.

To już 38. z kolei prezentacja prac Grupy „Pi-art”. Wystawa przeglądowa prezentująca wybrane przez autorów prace, nie pokazywane wcześniej na innych wystawach. Prace w różnych technikach, o tematyce dowolnej i dowolnym formacie. Przegląd twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych i ich najnowszych dzieł. Barwne zestawienie różnych wrażliwości, charakterów i umiejętności malarskich. Prezentacja wspólnej pasji jaką jest malarstwo i sztuka.

Lista autorów prac na wystawie „Z palety Pi-artu”:

• Adamczuk Joanna
  • Zoldi Grażyna
  • Żak Elżbieta

GRUPA PI – ART

Grupa Artystyczna „Pi-art” zawiązała się w lutym 2014 roku. Od tego czasu aktywnie działa i uczestniczy w wielu wydarzeniach w regionie.

Członkowie Grupy to osoby zarówno z wyższym lub średnim wykształceniem artystycznym jak i amatorzy. To wyjątkowa symbioza różnych charakterów, talentów i jakości. Sztuka zamieniona w pasję, która łączy i mobilizuje do wspólnych działań. Pi-art to osoby zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki (malarstwo, fotografia, witraż). Częściowo uczestnicy zajęć malarskich w Piechowickim Domu Kultury i Jeleniogórskim Centrum Kultury. Mieszkańcy Piechowic, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Karpacza i okolic.

Pierwsze spotkania integracyjne szybko połączyły ludzi w grono przyjaciół. Grupę osób, które chętnie mobilizują się do różnych przedsięwzięć artystycznych. „Wspólnie szukamy tematów do malowania, wspólnie szukamy miejsc wystawienniczych i możliwości prezentowania naszych prac. Organizujemy warsztaty artystyczne i prelekcje związane tematycznie ze sztuką. Bierzemy udział w plenerach.”

Zebrania grupy odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu, w Piechowickim Ośrodku Kultury. Celem spotkań jest omówienie najbliższych projektów, wydarzeń i wystaw – prezentacji wspólnych lub indywidualnych, tematycznych lub przeglądowych, w których później biorą udział.

Działalność Grupy skupia się na promocji nie tylko już uznanych w regionie twórców, ale stawia sobie za cel pomoc w rozpoczynaniu dorobku twórczego osobom, które zaczynają swoją przygodę ze sztuką.

Grupa „Pi-art” jest grupą otwartą. Na dzień dzisiejszy grupa zrzesza 40 osób. Do grupy może zapisać się każdy kto czuje się twórcą, kto chciałby uczestniczyć we wspólnych przedsięwzięciach, prezentować swoje prace i dzielić swoją pasję z innymi.

Członkowie zapewniają przyjazną atmosferę i swobodę wypowiedzi artystycznej.

Członkowie grupy prezentowali swoje prace na wielu już wystawach, m.in. w Piechowicach, Karpaczu, Jeleniej Górze, Złotoryi, Kamiennej Górze, Lubaniu, Zgorzelcu i Wrocławiu.