Zadanie pn. Zakup wyposażenia ICT dla Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze realizowane z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Infrastruktura kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Opis:

Projekt stanowi odpowiedź na problem, jakim jest brak wyposażenia i urządzeń systemu ICT niezbędnych do uatrakcyjnienia oferty kulturalnej w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Celem projektu jest zakup wskazanego wyposażenia i uzyskanie poprzez to wyższego standardu pracy oraz obsługi biurowej i kulturalnej. Prezentacja imponującej i oryginalnej zawartości zbiorów, ich ekspozycja i dalsza chęć prezentacji w sposób nowoczesny, także multimedialny, jest priorytetem działalności edukacyjnej i warsztatowej muzeum, a nie jest to możliwe bez nowoczesnej infrastruktury ICT.
Założone wyposażenie sal wystawowych i edukacyjnych, tj. projektory i TV są odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego odbiorcy zarówno dzieci, osób dorosłych, jak i osób niedowidzących i niedosłyszących.
Komputery, oprogramowanie, urządzenia biurowe wielofunkcyjne, a także serwery wraz z szafą do zasobów muzealnych, ogólnej działalności admin.-techn. i księgowej pozwolą na sprawną działalność Muzeum w sieci i efektywną pracę zarówno biurową i kulturalną.

Dofinansowano z budżetu jednostki samorządu terytorialnego Urzędu Miasta Jeleniej Góry.