Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

„Jeleniogórski barok w malarstwie i rzeźbie”

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację zadania pn. „Stworzenie wystawy czasowej – Jeleniogórski barok w malarstwie i rzeźbie”. Wystawa, planowana w terminie od 18 czerwca do 14 listopada 2027 roku, ma na celu prezentację dorobku wybitnych artystów tworzących na terenie Kotliny Jeleniogórskiej oraz ukazanie znaczącej roli Kościoła jako mecenasa sztuki, który w istotny sposób wpłynął na rozwój sztuki barokowej w regionie. Ekspozycja zostanie zorganizowana w zabytkowych wnętrzach Muzeum mieszczącego się w dawnym klasztorze w Cieplicach. Zachowane tam unikatowe, barokowe freski, stanowić będą wyjątkowe tło dla prezentowanych dzieł malarskich i rzeźbiarskich, podkreślając ich walory artystyczne oraz historyczny kontekst wystawy.

Informacje o dofinansowaniu

Nazwa zadania: Stworzenie wystawy czasowej „Jeleniogórski barok w malarstwie i rzeźbie”

Dofinansowanie: 198 921,00 zł

Całkowita wartość zadania: 291 290,00 zł

Data podpisania umowy: czerwiec 2026 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.