Giełda: 58. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich – 06-07.05.2023

W dniach 6-7 maja 2023 r. odbyła się kolejna już 58. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich. Wystawcy oraz odwiedzający przybyli do nas w sobotę i niedzielę w godz. od 10.00 do 17.00.

Sudety, a w szczególności Karkonosze, już w średniowieczu były znane jako góry dostarczające wyjątkowego bogactwa minerałów i kamieni ozdobnych. Lokalne minerały stosowano zarówno do celów dekoracyjnych, jak i alchemicznych. Takie informacje znajdujemy w odniesieniu do przeszłości. Ale czy aby na pewno jest to tylko historia?

Nasza GIEŁDA jest wyjątkową w skali kraju giełdę minerałów, gdyż odbywa się u stóp Karkonoszy. Warto przekonać się, że w Sudetach wciąż można znaleźć niesamowite okazy. Giełda w Cieplicach to m.in.: przede wszystkim lokalne okazy; ciekawe minerały z Europy i nie tylko; spotkania z miejscowymi kolekcjonerami; wyroby z minerałów; cięcie agatów; bezpłatny wstęp na giełdę dla odwiedzających; a dla najmłodszych warsztaty płukania minerałów.