Wystawa: „Szepty przyrody” – fotografie Grzegorza Bobrowicza – 09.02.2023 – 28.04.2023

GRZEGORZ BOBROWICZ  jest gorącym orędownikiem dzikiej przyrody i jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów przyrody w Polsce. Autor 18 książek, w tym nagradzanego albumu „Polska dzika przyroda„. Wydał ponadto Uroczyska Polski, Fotografowanie polskiej przyrody, Fenomeny przyrody, Cuda przyrody, Tajniki naszych lasów. Laureat konkursów fotograficznych oraz autor wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Wykładał fotografię krajobrazową i przyrodniczą w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Prowadzi warsztaty fotograficzne. Współpracuje z takimi wydawnictwami i firmami, jak: Arkady, Geberit, IKEA, IUCN, KGHM, Lasy Państwowe, Multico, National Geographic, OTOP, Paul Parey oraz Tecklenborg Verlag, WWF. Jest reżyserem i autorem zdjęć do filmów przyrodniczych, m.in. Anima Animalis (nagroda za najlepsze zdjęcia na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Wł. Puchalskiego w Łodzi), Ptaki dolnośląskich parków krajobrazowych, Żurawie, Bieliki, Przemkowski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Chełmy, Park Krajobrazowy Dolina Jezierzycy.
Współautor kilkuset dokumentacji przyrodniczych, w tym rezerwatów przyrody, parków krajobrazowych, ostoi Natura 200.