Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze od kilku lat organizuje konkurs plastyczny z cyklu "Znam przyrodę mojego miasta i regionu" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Temat tegorocznego konkursu brzmiał "Kwiecista łąka". Wpłynęło 561 prac z 30 szkół i placówek oświatowych z Jeleniej Góry i okolic.

Celem organizowanego co roku konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań przyrodą wśród  dzieci i młodzieży, a także uwrażliwienie ich na piękno otaczającego nas świata zwierząt i roślin.

Agnieszka Topore Gimnazjum Gminne w SosnówceAlan Jurczyński ZS w Jeżowie SudeckimAleksander Stachów SP nr 11 w JGAlicja Kaczmarek Gim nr 1 w JGAleksandra Sopinka SP w Wojcieszycach
Agnieszka Toporek,   Alan Jurczyński    Aleksander Stachów Alicja Kaczmarek     Aleksandra Sopinka
Gimnazjum Gminne    Zespół Szkół        SP nr 11                 Gimnazjum nr 1      Szkoła Podstawowa
w Sosnówce              w Jeżowie Sud.   w Jeleniej Górze       w Jeleniej Górze      w Wojcieszycach
Amelia Kulaszko SP nr 6 w JGAmelia Kuliś ZS w KarpaczuAnna Wateha SP w MysłakowicachAnna Wysocka ZS w Jeżowie SudeckimAntonina Latto SP w Miłkowie
Amelia Kulaszko      Amelia Kuliś         Anna Wateha          Anna Wysocka          Antonina Latto
SP nr 6                  Zespół Szkół        Zespół Szkół            Zespół Szkół            Szkoła Podstawowa
w Jel. Górze            w Karpaczu          w Mysłakowicach     w Janowicach Wlk.    w Miłkowie
Daniel Jaszczur SP w Miłkowie Emilia Wolak Gimn Gminne w SosnówceFilip Pawlus SP nr 10 w JGGeorgij Broncel SP nr 13 w JGHenryk Szatanek Zespół Szkół Specjalnych w Miłkowie
Daniel Jaszczur         Emilia Wolak         Filip Pawlus            Georgij Broncel         Henryk Szatanek
Szkoła Podstawowa Gimnazjum Gm.     Sp nr 10                 SP nr 13                   Zespół Szkół Spec.
w Miłkowie               w Sosnówce         w Jeleniej Górze      w Jeleniej Górze      w Miłkowie
Iga Bielawska ZS w Jeżowie SudeckimJagoda Ładzińska ZSO nr 1 w JGJakub Micka SP w SosnówceJakub Nakonenczny Gim nr 1 w JGJulia Nazdrowicz SP nr 10 w JG
Iga Bielawska       Jagoda Ładzińska     Jakub Micka             Jakub Nakoneczny    Julia Nazdrowicz
Zespół Szkół         ZSO nr 1                  Szkoła Podst.          Gimnazjum nr 1        SP nr 10
w Jeżowie Sud.    w Jeleniej Górze        w Sosnówce            w Jeleniej Górze       w Jeleniej Górze
Julia Sędek ZS w KarpaczuKalina Jaśko Publiczne Gim w Starej KamienicyKamil Pałys Zespół Szkół Specjalnych w MiłkowieKatarzyna KaczmarczykZSO nr 1 w JG Kinga Bumażnik ZS w Karpaczu
Julia Sędek       Kalina Jaśko             Kamila Pałys              Katarzyna Kaczmarczyk Kinga Bumażnik
Zespół Szkół    Gimnazjum               Zespół Szkół Spec.    ZSO nr 1                        Zespół Szkół
w Karpaczuc    w Starej Kamienicy  w Miłkowie                 w Jeleniej Górze            w Karpaczu
Kinga Czaja Gim nr 1 w JGKonrad Żołyniak SP nr 11 w JGKrystian Łyzoń SP nr 13 w JGLiwia Masternak SP nr 10 w JG Maksymilian Gosperowicz SP w Wojcieszycach
Kinga Czaja          Konrad Żołyniak    Krystian Łyzoń        Liwia Masternak       Maksymilan Gosperowicz
Gimnazjum nr 1    SP nr 11                SP nr 13                SP nr 10                   Szkoła Podstawowa
w Jeleniej Górze   w Jeleniej Górze   w Jeleniej Górze      w Jeleniej Górze       w Wojcieszycach
Malwina Szumska Gim nr 1 w JGMałgorzata Tyblewska ZS w KarpaczuMarcel Rzepka SP w SiedlęcinieMartyna Dębińska SP w MysłakowicachMartyna Florczyk SP w Jeżowie Sudeckim
Malwina Szumska   Małgorzata Tyblewska Marcel Rzepka    Martyna Dębińska      Martyna Florczyk
Gimnazjum nr 1      Zespół Szkół                 Szkoła Podst.     Szkoła Podstawowa  Zespół Szkół
w Jeleniej Górze     w Karpaczu                 w Siedlęcinie       w Mysłakowicach       w Jeżowie Sudeckim