Wystawa fotografii Metafory realności to różnorodność twórców i ich postaw. Uznanym już autorom, z obszernymi osiągnięciami artystycznymi, towarzyszą młodzi artyści. W naturalny sposób rozwijają oni swoją indywidualną działalność twórczą, sumując dokonania całego środowiska artystycznego w postaci dorocznych wystaw fotografii OD ZPAF. Zbiorowa wystawa fotografii regionalnego środowiska artystów to forum dyskusyjne nie tylko samego środowiska fotografów, ale przede wszystkim, konfrontacja aktualnych trendów, prądów, kierunków i poglądów, zapowiedź czekających zmian w sztuce, ich ugruntowanie, ekspansja czy po prostu eutanazja. Obecnie wszyscy nałogowo fotografujemy niemal wszystko, a dwuwymiarowy obraz fotograficzny stał się cichym, ale jakże pojemnym sposobem porozumienia z otoczeniem, wyrażania swoich emocji czy też po prostu przekazywaniem informacji.

Artyści:

Ewa Andrzejewska, Jan Bortkiewicz, Jacek Braun, Czesław Chwiszczuk, Zdzisław Dados, Sławoj Dubiel, Andrzej Dudek-Dürer, Alek Figura, Tomasz Fronckiewicz, Barbara Górniak, Waldemar Grzelak, Zenon Harasym, Roman Hlawacz, Janina Hobgarska, Zdzisław Holuka , Daria Ilow, Paweł Janczaruk, Piotr Komorowski, Ryszard Kopczyński, Krzysztof Kowalski, Krzysztof Kuczyński, Stanisław Kulawiak, Jacek Lalak, Magdalena Lasota, Adam Lesisz, Jarosław Majcher, Ewa Martyniszyn, Marek Maruszak, Janusz Moniatowicz, Janusz Musiał, Piotr Maciej Nowak, Wacław Ropiecki, Andrzej Rutyna, Krzysztof Saj, Alina Ścibor, Dorota Sitnik, Maciej Stawiński, Joanna Stoga, Rafał Warzecha, Jerzy Wiklendt, Iwona Wojtycza-Fronckiewicz, Wojciech Zawadzki, Waldemar Zieliński.

Jerzy Wiklendt  POZAR k.sw. Elzbiety we Wroclawiu 2 Marek Maruszak Falisty oddech miasta Ryszard Kopczyński Krzyk ciszy Waldemar Grzelak Oddech morza Joanna Stoga The Sound From Nowhere 1

Jerzy Winkled      Marek Maruszak    Ryszard Kopczyński   Waldemar Grzelak      Joanna Stoga

Projekt dofinansowany przez Miasto Wrocław    www.wroclaw.pl