Get Adobe Flash player

Będzie się działo

Wernisaż wystawy "Ogród zwierząt" 10.07.2020 r.

W dniu 10 lipca (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Ogród zwierząt".

Prace Agnieszki Cieślińskiej (profesor ASP z Warszawy). W jej graficznym ogrodzie zwierząt pojawiają się wątki pochodzące z odmiennych kręgów kulturowych i odległych epok, przywołująca wielowiekową tradycję przedstawień bestii i fantastycznych stworzeń.
Graficzna podróż przeniesie widza do świata wyobrażonych na nowo monstrów i mirabiliów (potworów i cudowności), które zachwycają także dzisiaj.

            ogród zwierząt1

OGROD ZWIERZĄT zaproszenie wystawyOGROD ZWIERZAT 04m OGROD ZWIERZAT talerz01m OGROD ZWIERZAT 02m

Serdecznie zapraszamy i przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

         

Mapa szczęścia - koncert autorski Jacka Ziobry - 24.07.2020 r., godz. 19.30

Mapa szczęścia - koncert autorski Jacka Ziobry. Jego piosenki to swoista "mapa szczęścia" pokazująca drogę jak można dążyć do szczęścia, którego wszyscy pragniemy i potrzebujemy.

Bilety: rezerwując telefonicznie 20 zł;
                     przed koncertem 30 zł.
Informacja i rezerwacja tel: 797 450 803
ziobro1 ziobro3

Pokaz tańca "Szeherezada" 27.07.20 r., godz. 19.30

"SZEHEREZADA" - pokaz tańca orientalnego i flamenco
w wykonaniu zepołu HAYAT połączony z pieśniami w wykonaniu Elwiry Kozak
 
27.07.2020 r., godz. 19.30 (poniedziałek)
Informacja i rezerwacja tel. 608 434 890
Wstęp płatny 30 zł

Bajecznie kolorowe, pełne tańca i śpiewu widowisko. Taniec orientalny (popularnie zwany tańcem brzucha) oraz ogniste flamenco zapewniają  moc niezapomnianych wrażeń, a piosenki śpiewane przez Elwirę Kozak dopełniają ucztę od strony wokalnej.

Agata Szmigrodzka od ponad 10 lat uczy w Jeleniej Górze tańca orientalnego i flamenco. Część uczestników jej zajęć przychodzi i odchodzi, jak to w szkole tańca. Ale część – zostaje i przez lata doskonali warsztat taneczny po to, by tworzyć zespół HAYAT. Z tym właśnie zespołem, założonym w 2007 roku, mimo zmieniającego się składu, wciąż występuje Agata Szmigrodzka. Przez dekadę została przygotowana i zaprezentowana niezliczona ilość widowisk i pokazów, tancerki HAYATU występowały na wielu scenach polskich i zagranicznych, a stworzone przez A. Szmigrodzką choreografie wykonuje kolejne już pokolenie tancerek. Pokaz uświetni Elwira Kozak, utalentowana jeleniogórska wokalistka, która zaśpiewała nieśmiertelne przeboje wielu pokoleń.

Szeherezada

Serdecznie zapraszamy i przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

                                                  

Koncert DUO "JAK AMADEUSZ" - 31.07.20 r., godz. 19.30

Koncert w ramach Karkonosze Muzyka Poezja.

Fundacja „Karkonosze. Muzyka serc”

Informacja i rezerwacja

tel. 797 450 803

Wstęp płatny 40 zł, po wcześniejszej rezerwacji 30zł

1

Koncert duetu W.Michalski i Z.Stefański 24.08.20 r., godz. 19.30

 Duet Wojtek Michalski i Zbyszek Stefański w koncercie

„Nie dam uciec szczęściu"

24.08.2020 r., godz. 19.30 (poniedziałek)
Informacja i rezerwacja tel. 608 434 890
Wstęp płatny 30 zł

Piosenka autorska w klimacie poezji śpiewanej.

Serdecznie zapraszamy i przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

                                                  ●

 

Europejskie Dni Dziedzictwa 12 września 2020 r., godz. 16.30 (sobota)

W tym roku temat Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi „Moja droga”! Temat został zaakceptowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wpisuje się w założenia Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

„Moja Droga” to hasło bardzo wieloznaczne, odnosi się nie tylko do trasy jaką przebywamy w czasie lub przestrzeni, ale często jest także określeniem ukochanej przez nas osoby, wybranki, wyrażającym nasz szacunek, miłość i oddanie. Przyjmując taką interpretację hasła będziemy chcieli promować postawy patriotyczne, przypominając losy tych bohaterów naszej historii, którzy swoim życiem udowodnili swoje ogromne oddanie Ojczyźnie.

Wykorzystując motyw drogi będziemy także zapraszać do podróży po polskiej kulturze i historii, zachęcać do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.

Muzeum Przyrodnicze zaprasza na spotkanie, wywiad

z Panią Zofią Zator pt.: "Cieplice mojego dzieciństwa" 

Spotkanie – wywiad z Zofią Zator, córką Kazimierza Pawelskiego, który w 1945 roku w Cieplicach ratował zbiory zrabowane przez Niemców m.in: w Krakowie, Warszawie i innych miastach polskich.

W marcu 1942 roku Kazimierz Pawelski wraz z żoną Marią, za nielegalne przebywanie na terenie Wartheland, został wywieziony do pracy przymusowej. Trafił do Cieplic, do majątku hrabiego Schaffgotscha. Pracował jako ogrodnik pod kierownictwem i opieką, głównego ogrodnika Alfreda Opitza. M.in. dzięki niemu, w 1943 roku, Pawelscy sprowadzili do Cieplic dziesięcioletnią córkę Zosię (Zofia Zator, do dzisiaj mieszka w Cieplicach). Od drugiej połowy 1944 roku K. Pawelski był palaczem w pałacu Schaffgotschów. Był wówczas świadkiem przywożenia i wywożenia skrzyń z dobrami kultury, m.in. zagrabionymi w Polsce, które tu zdeponował niemiecki konserwator Güther Grundmann. Po wyjeździe Schaffgotschów (17 lutego 1945 r.) Pawelski nadal pozostawał w Cieplicach. Był świadkiem zajmowania pałacu przez Armię Czerwoną (po południu 8 maja 1945 roku). Starał się uchronić szczególnie polskie zbiory przed żołnierzami, którzy plądrowali miasto. Obszar Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy był prawdziwym Eldorado, nasyconym ogromną ilością miejscowych jak i zdeponowanych tutaj zabytków.
Zofia Zator jest jedną z nielicznych żyjących do dzisiaj osób, która pamięta te wydarzenia, a także klimat uzdrowiska i jego mieszkańców w okresie II wojny światowej. Ma doskonałą pamięć i jest skarbnicą wiedzy na ten temat.

https://edd.nid.pl/wydarzenia/cieplice-mojego-dziecinstwa-spotkanie-wywiad-z-pania-zofia-zator/

Moja droga1       

                  ●                                  

Banerpoziom Kalendarzgóra

 

Baner poziom Kalendarzdół

Jesli znasz już naszą politykę prywatności i stosowania plików cookies w przeciwnym wypadku przeczytaj.