Ostatnie wydarzenia

Prelekcja czwartkowa- Łotwa i Estonia - po sąsiedzku Nadbałtyckim szlakiem

W czwartek 27.02.20 r., odbyła się prelekcja pt.: "Łotwa i Estonia - po sąsiedzku  Nadbałtyckim szlakiem" - którą prowadzi Tomasz Jamiołkowski

Państwa nadbałtyckie często są postrzegane jako identyczne, a tymczasem każde z nich jest zupełnie inne. Łotwę i Estonię łączy jednak wiele cech wspólnych: wszystkie mają urocze miasta, piękne parki narodowe i zabytki UNESCO. I leżą blisko Polski.

Przechadzając się uliczkami pięknej  Talińskiej Starówki można podziwiać średniowieczne i barokowe kościoły, magnackie rezydencje i pałace. Ryga zachwyca średniowiecznymi zabytkami, kupieckimi kamienicami i secesyjnymi budowlami o oryginalnych formach i finezyjnych zdobieniach. Miłośników architektury zainteresuje również Kłajpeda - rynek ze średniowiecznym ratuszem, mieszczańskie kamieniczki i pozostałości fortyfikacji.

jam1s jam2s jam3s jam4s jam5s