Koncert pt.„FLAMENCO I POLSKA PIOSENKA" to zaskakująca fuzja ognistego hiszpańskiego tańca i świetnej polskiej piosenki autorskiej, w której tekst jest wiodącym walorem. Tańczyć będzie dla Państwa Agata Szmigrodzka – jeleniogórska instruktorka i tancerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, a śpiewać – Wojciech Michalski (Szejkin). Towarzyszyć im będą: Anna Dębicka (skrzypce, wokal) oraz Wojciech Maziakowski (gitara basowa).

Gramy dla Państwa nie od dziś, a nasze piosenki i nasze granie, dzięki Państwu ewoluują.
Co śpiewamy? Naszą, autorską muzykę i teksty. Podobno mądre i piękne teksty. Trudno zaszufladkować nas jednak do tzw. „poezji śpiewanej". Mówimy raczej, że jest to dobra, polska piosenka, taka „piosenka z tekstem" i tego się trzymamy. Na każdym koncercie jest z nami Agata Szmigrodzka, która co prawda nie śpiewa, nie gra, ale za to tańczy flamenco i czyta fragmenty swoich książek. Zatem koncert „Flamenco i polska piosenka" jest „fantasmagoryczną" fuzją tego, co w nas najlepsze.

Ania, Wojtek i Wojtek

Koncert pt.: „POST SCRIPTUM, CZYLI MIŁOŚĆ PO..." jest związany z promocją książki Agaty Szmigrodzkiej pt. „Tańcerka". Sama powieść jest, jak przyznaje autorka, mocno autobiograficzna i stanowi swego rodzaju wykładnię podejścia A. Szmigrodzkiej do jej pracy i pasji zarazem - czyli do tańca.
Komuś, kto tworzy, trudno jednak oddzielić życie zawodowe od życia osobistego. Dlatego "Tańcerka" jest tak naprawdę wykładnią mojego patrzenia na siebie i na świat (To pewnego rodzaju "AGATYZM", czy "AGATOLOGIA", jak niektórzy z przyjaciół się śmieją...)

                                                                                                                                                                                                     Autorka

"Tańcerka" składa się z równolegle prowadzonych dwóch tekstów: głównej narracji oraz poetyckich fragmentów tylko pozornie oderwanych od akcji książki.
Na koncert składają się cytaty właśnie tych poetyckich fragmentów, choreografie flamenco, wyjątkowe fotografie kwiatowe jeleniogórskiego artysty fotografika Zygmunta Strzeleckiego, oraz przepiękne piosenki śpiewane przez Wojtka Michalskiego i Zbyszka Stefańskiego. Autorami muzyki do piosenek są Zbyszek i Wojtek. Autorami tekstów – Wiesława Kwinto-Koczan (Wuka), Zbyszek Stefański i Agata Szmigrodzka. Czyta i tańczy sama autorka książki.

Na te niecodzienne koncerty wywołujące moc pozytywnych emocji serdecznie Państwa zapraszamy. Bilet do nabycia przed widowiskiem. Możliwość wcześniejszej rezerwacji pod nr. tel.: 608434890. Ilość miejsc ograniczona.

1Koncerty 5 1Koncerty 1 1Koncerty 2 1Koncerty 4 1Koncerty 3 1Koncerty 8 1Koncerty 7 1Koncerty 6

          1Koncerty 9 1Koncerty 10 1Koncerty 11 1Koncerty 12 1Koncerty 13 1Koncerty 14 1Koncerty 15 1Koncerty 16

03 Piwnica pod Baranami 4 14 listopada 2017 Z PODPISAMI

Zbigniew Maria Stefański ur. 1957 r. w Gdańsku – legenda polskiej poezji śpiewanej. Wieloletni lider zespołu „Bez Jacka". Mały Wielki Człowiek wspaniałego charakteru i wielkiej szlachetnej duszy. Cóż, o Zbyszku „w sieci" już wszystko zostało napisane www.bezjacka.art.pl
To dla mnie zaszczyt, że ktoś takiego formatu zgodził się ze mną współpracować...                                                                                                                                                                                                                                                                                                       A. Szmigrodzka

1ZMS 2ZMS 3ZMS 4ZMS 5ZMS

Wojciech Michalski „Szejkin" urodzony w 1963 w Radzionkowie na Śląsku.
Na temat Wojtka można by było wiele rzeczy powiedzieć, ale on jest człowiekiem bardzo skromnym i o swojej scenicznej przeszłości woli wspominać w żartach. Choć nigdy „nie dorobił się" nazwiska, jest bardzo barwną postacią, w wielu kręgach znaną pod przezwiskiem „Szejkin". Całe lata występował w kabaretowo-muzycznym duecie wraz ze św. p. Jasiem Stefańskim (bratem Zbyszka).
Wojtek – świetny muzyk i bardzo zdolny wokalista, rodowity Ślązak z Radzionkowa, ze swoją artystyczną duszą szybko „wyfrunął" ze swojego rodzinnego, mocno górniczego gniazda. Obecnie mieszka w Jagniątkowie (Jelenia Góra) – na granicy Karkonoskiego Parku Narodowego i nareszcie robi to, co kocha – komponuje i śpiewa. Nie to, co „się sprzeda", ale to, co chce i czuje. Takich kawałków zawsze warto posłuchać...

1WM 3 1WM 4 1WM 5 1WM 1 1WM 2 1WM 8 1WM 7 1WM 6

Anna Dębicka – urodzona w 1979 r. w Kamiennej Górze.
Od lat już wrocławianka. Świetny muzyk sesyjny, utalentowana skrzypaczka i wokalistka oraz... anglistka. Pomimo wykształcenia muzycznego, na co dzień pracuje w branży IT. Jednakże „muzyka to jej tlen", dlatego na bieżąco współpracuje z wieloma muzykami, kompozytorami czy producentami muzycznymi jako muzyk sesyjny. Jest też członkiem grupy „Enigma Art" specjalizującej się w efektownych pokazach akrobatyczno - muzycznych. Uwielbia podróże, żeglowanie po głębokich wodach, przełamywanie lęku wysokości na szczytach górskich oraz dobrą kuchnię.

1AD 1 1AD 2 1AD 3 1AD 4 1AD 5

Wojciech Maziakowski – urodzony w 1980 r. w Bielsku Białej
Realizator dźwięku, aranżer, gitarzysta basowy, współpracujący z wieloma artystami z kręgów poezji śpiewanej, długoletni muzyk w zespole "Wolna Grupa Bukowina" oraz "Hałabuda". Na co dzień inżynier budownictwa wodnego lubujący się w żeglarstwie i fotografii.

1WMa 1 1WMa 2 1WMa 4 1WMa 5 1WMa 3

Agata Szmigrodzka www.hayat.art.pl urodzona w 1971 w Warszawie.
Od dłuższego czasu mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Z wykształcenia historyk sztuki i pedagog. Z zawodu choreografka, instruktorka tańca flamenco i tańca orientalnego oraz pisarka. Do tej pory na swoim koncie ma trzy powieści (Lubolud, czyli opowieść o końcu Mrocznego Świata – bajka dla młodzieży, Giełda Staroci i Trocek Pocieszka, czyli o smoku co zmarłym lepił buty – baśnie dla dorosłych), które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ciągle rosnącej liczby czytelników. Jej nieco kontrowersyjne książki skłaniają do refleksji nad tym, co ważne w naszym, ludzkim życiu. W swoich powieściach autorka „odkurza" i przypomina te wartości którymi, mimo galopującego rozwoju techniki, wciąż chyba jednak powinniśmy się kierować...

1ASZ 2ASZ 3ASZ 4ASZ 5ASZ 9ASZ 6ASZ 7ASZ 8ASZ