W czwartek (29.10) 2015 roku, o godzinie 16.00 w siedzibie Muzeum Przyrodniczego odbyło się wręczenie nagród laureatom VI konkursu plastycznego z cyklu "Znam przyrodę mojego miasta i regionu", którego tegoroczny tytuł brzmiał "Nasze piękne drzewa".

W tym roku na konkurs wpłynęło 447 prac z 22 szkół i placówek oświatowych z Jeleniej Góry i okolic. Celem organizowanego co roku konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań przyrodą wśród  dzieci i młodzieży, a także uwrażliwienie ich na piękno otaczającego nas świata zwierząt i roślin.

Uroczystości wręczania nagród towarzyszyło otwarcie pokonkursowej wystawy, którą oglądać można do 8 listopada.

DSC09637 800x531 DSC09596 800x531 DSC09655 800x567 DSC09640 800x480 DSC09663 800x742

Jury przyznało:

w kategorii klas I-III,

             I miejsce

                        Jakub Smolarek, Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie

           II miejsce       

                        Monika Marciniak, Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim

                        Maria Słabicka, Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim

           III miejsce       

                        Marta Czyżewska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze

                        Kacper Wilczyński, Szkoła Podstawowa w Sosnówce

          Wyróżnienie

                        Mikołaj Meller, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jeleniej Górze

            Wyróżnienie specjalne

                        Nadia Polak, Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim

                        Adrian Gurtatowski, Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim

                        Maja i Antoni Dziewońscy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze

                        Oskar Walter, Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze

                        Iwo Paliwoda, Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze

                      Mateusz Górgul, Szkoła Podstawowa nr 1 w Piechowicach

           Amelia Gajdanowicz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Piechowicach

             w kategorii klas IV-VI,

             I miejsce       

                        Antonina Szewczyk, Szkoła Podstawowa w Podgórzynie

           II miejsce       

                        Aleksandra Kozłowska, SzkołaPodstawowa nr 5 w Jeleniej Górze

                        Mateusz Jarzębecki, Szkoła Podstawowa w Kopańcu

           III miejsce       

                        Monika Paździerkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jeleniej Górze

                        Paweł Zygmunt, Zespół Szkół Specjalnych w Miłkowie

           Wyróżnienie

                        Roksana Danicka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze     

            Wyróżnienie specjalne

                        Wiktoria Hałuza, Szkoła Podstawowa w Siedlęcinie

                        Dominik Gurtatowski, Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim

                        Miłosz Radosz, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jeleniej Górze

                        Roksana Danicka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze

                        Dorota Malinowska, Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim

                        Aleksander Nowak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze

                        Jakub Swebodziński, Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze

                        Wiktoria Gadowska, Szkoła Podstawowa nr 15 w Jeleniej Górze

                        Patrycja Nieckula, Szkoła Podstawowa w Miłkowie

                        Kasia Kwiatkowska, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze

                        Martyna Florczyk, Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim

w kategorii klas gimnazjalnych,

             I miejsce

                        Martyna Trznadel, Publiczne Katolicki Gimnazjum w Jeleniej Górze

           II miejsce

                        Joanna Krudys, Publiczne Katolickie Gimnazjum w Jeleniej Górze

                        Joanna Piestrzyńska, Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze

           III miejsce

                        Weronika Topolewska, Publiczne Katolickie Gimnazjum w Jel. Górze

                        Helena Pielas, Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze

           Wyróżnienie

                        Piotr Skuza, Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w Miłkowie

 

Konkurs dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

alt