W dniu 21 maja 2015 r., odbyła się kolejna prelekcja czwartkowa, która poprowadził Kamil Basiński.

Iran w powszechnej opinii jest zalążkiem fundamentalizmu. Tymczasem kraj ten ma wiele do zaoferowania. Nadal nieodkryty, skrywający swoje oblicze, pozostaje wyobrażeniem o sobie. Tysiące twarzy Iranu znajdziemy w dawnych posiadłościach szacha, wiatrołapach, cieple wiecznego ognia, pobitych lustrach, rękodziełach i malowniczych krajobrazach. Nasze dusze doznają ukojenia przy grobach perskich poetów, na drugim co do wielkości placu świata, w ogrodach botanicznych czy błękicie turkusu.

O prelegencie: Kamil Basiński jest członkiem Verein für württembergische Kirchengeschichte (Stuttgart) oraz Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Poznaniu. Uczestnik Warsztatów „Od fundamentów po szczyty” zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Steinhaus Bautzen e.V. (2010, 2011). Prelegent poznańskiej Biblioteki Niemieckiej (Goethe Institut) i Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Tłumacz „Lubomierz – kroniki z wieży ratusza” (Liebenthal – die Chronik aus dem Rathausturm).

P1270142P1270579P1270302P1270927P1270780

Prezentacja multimedialna.