W dniu 5 lutego 2015 roku, o godz. 19.00 - o tradycji i symbolice, życiu mieszkańców Andaluzji opowiadała Magdalena Kowalska.

Prezentacja multimedialna.

Andaluzja przez wielu jest uważana za synonim Hiszpanii. W tej słonecznej i barwnej krainie tradycja przeplata się z nowoczesnością, a sacrum z profanum. Jej mieszkańcy znani są z miłości do dobrej zabawy, wina i korridy. Flamenco, barwne suknie, świąteczne procesje, gaje oliwne oraz wspaniała architektura to tylko niektóre z elementów tworzących tę niezwykłą mozaikę kulturową, w której zdecydowanie warto się zatopić.

O prelegencie: magister etnologii, studentka ekonomii, blogerka. Przez rok miała okazję mieszkać w Andaluzji. Prywatnie jest miłośniczką zwierząt, podróży, wypraw rowerowych oraz dobrej literatury.

DSCN9318a DSCN9093a DSCN5970a

DSCN9014a DSCN6108 DSCN7427a

Wstęp wolny.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.