W dniu 4 grudnia 2014 roku, o cudownej krainie, ludziach, zwyczajach opowiadała Renata Mięgoć.

Prezentacja multimedialna.

Tajlandia nazywana jest krainą tysiąca uśmiechów – i nie bez powodu, tajowie to ludzie zawsze uśmiechnięci i przyjaźnie nastawieni do świata.

Tajlandia ma bardzo dużo do zaoferowania turystom. Przede wszystkim wspaniałą, bogatą i egzotyczną kulturę. Setki stup i świątyń zachwycają niemal na każdym kroku, a ruiny pradawnych miast mają niesamowity klimat. Przepiękna architektura świątyń przypomina krainę jak z baśni. W dżungli żyje wiele półdzikich plemion mniejszości etnicznych, każde ze swoją oryginalną kulturą i zwyczajami. Niektóre plemiona można odwiedzić, jak na przykład plemię pochodzące z Birmy – tak zwane długie szyje.

Tajlandia to również plaże, ciepły klimat oraz tropikalna przyroda. Dziesiątki wysp i wysepek, setki bajecznych plaż, wszechobecne palmy kokosowe, turkusowa woda oraz kolorowa, pełna życia rafa koralowa stanowią prawdziwy raj dla miłośników słońca, plażowego lenistwa i pluskania się w ciepłej jak zupa wodzie. Poza wodą są jeszcze malownicze poletka ryżowe, góry oraz tropikalna dżungla, idealne do uprawiania trekkingu, przejażdżek na słoniach oraz raftingu.

alt alt alt

alt alt alt

Wstęp wolny.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

alt