W dniu 25 września 2014 roku, odbyła się prelekcja w "cyklu czwartkowym", którą poprowadził Henryk Dumin.

Prezentacja multimedialna.

Spotkanie z Kazimierzem, gdzie na brzegu wiślanego starorzecza splotły się dzieje polskiej i żydowskiej kultury, które pozostawiły po sobie tradycje inspirujące licznych twórców na przestrzeni minionego stulecia. Schodzące z okolicznych wzgórz jary wąwozów zbiegają się wokół miasteczka uważanego przez niektórych za istotę polskiego pejzażu i architektury, przez innych za pamiątkę żydowskiej społeczności. Wśród kościołów, kupieckich kamienic i spichlerzy nadal trwa legenda tego niezwykłego miejsca z magią "dwóch księżyców" i wyraźną obecnością kazimierskiej bohemy. Miasto sztuki i zapachów przeszłości, które przywołują też festiwale tradycji tworzące jedyny w swoim rodzaju teatr pełen dawnej muzyki w otoczeniu zielonych wzgórz pachnących smażonymi konfiturami.

alt alt alt

alt alt

Wstęp wolny.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej we Wrocławiu.