W dniu 4 kwietnia 2014 roku, odbył się wernisaż czasowej wystawy fotograficznej Jolanty Wilkońskiej, pt. „Przyjacielskie Misie w Warszawie”

Jest to reportaż z wystawy, pt.: "United Buddy Beras", która miała miejsce w Warszawie w 2008 roku.

Na Placu Zamkowym w Warszawie - w kolejnym miejscu światowej trasy tej ekspozycji, (czynna była od 10 maja do 22 czerwca 2008 roku). Tłumnie oglądali ją Warszawiacy i liczni obcokrajowcy. Wystawa ta już od 2002 roku przemierza świat, by promować tolerancję i przyjazne współistnienie między różnymi narodami i kulturami. Polska była dziesiątym krajem, w którym gościły Misie. Do Warszawy przyjechały w ośmiu kontenerach z Hamburga - łącznie 142 dwu metrowe Misie, z tego 138 reprezentuje kraje członkowskie ONZ, natomiast pozostałe cztery, to tzw. "Misie specjalne":

"Einstein", "Miś Globalnej Etyki", "Miś Złotej Reguły" i "Miś Szacunku dla Każdego Życia". Stojąc razem i symbolicznie trzymając się za ręce obrazują międzynarodowe pokojowe współistnienie.

Misie "odwiedziły" już 4 kontynenty i oglądało je 17 mln osób na 12 wystawach: w Berlinie, Honkongu, Istambule, Tokio, Sydney, Wideniu, Kairze i Jerozolimie. Czeka je podróż do Stuttgartu, Paryża, Pekinu, Beunos Aires, Sant Petersburga, Kapsztadu, Sofii, Damaszku, Nairobi, Szanghaju, czyli odbędą podróż dookoła świata!.

Kolorystyka każdego Misia została zaprojektowana przez artystę z innego kraju, więc mają niepowtarzalny wygląd, odmienność stylu twórcy i są to dzieła sztuki o niezwykłej radości życia i humoru. I właśnie dzięki zaangażowaniu artystów z całego świata do zaprezentowania własnej wizji - Misie odzwierciedlająa wyjątkowe cechy kraju, z którego pochodzą, różnorodnym i charakterystycznym dla niego wyrazem i barwą, jego kulturę i sztukę, a zwiedzający ekspozycję mają możność "podróżowania dookoła świata".

alt alt alt
alt alt alt

Autorką reportażu jest Jolanta Karolina Natalia Wilkońska, z urodzenia Warszawianka z wybaltoru "jeleniogórzanka", córka Tomasza Tadeusza Wilkońskiego z altWilkonic h. Odrowąż, posła na Sejm II RP, rozstrzelanego przez Niemców w listopadzie 1939 roku i  Kiry ks. Światopełk-Mirskiej h. Białynia.