W dniu 4.02.2022r., godz. 17.00 odbył się wernisaż wystawy "Piękno i destrukcja". Autorzy Halina Krawczyk i Jan Pawelski opowiadali o swojej pasji do fotografii, technice oraz sposobie w jaki oprawiają prace.

"Nie pozwól, żeby Twoje marzenia zarosły chwastami" - to jest nasze motto, które przez całe życie drzemało w nas. W naszym dojrzałym wieku, fotografia pochłonęła nas i jest naszym sprzymierzeńcem w odkrywaniu obrazów ukrytych, nieoczywistych, w otaczającej nas przyrodzie. Aparat fotograficzny stał się narzędziem, przekaźnikiem naszego postrzegania. Fakt zarejestrowania obrazu, skrywanego przez naturę, jest dopiero iskrą, która rozpala wyobraźnię, jest początkiem procesu twórczego. W atmosferze dialogu i burzy emocji, uruchamiamy narodziny finalnego obrazu.

Dużo podróżujemy w poszukiwaniu tajemnicy i cudów natury, często niewidocznych dla oczu, które tylko ślizgają się po formach. Staramy się wniknąć głębiej, poznać zjawisko, strukturę, wręcz zaprzyjaźnić się z obiektem. Traktujemy to jako proces duchowego współistnienia i pojednania z tym co przyroda pozwala nam odkryć, dopuszczając nas do swoich tajemnic.

Przebywając w okolicach Piranu, na wybrzeżu Słowenii, natrafiliśmy na niezwykłe muszle przyczepione do skał nabrzeża. Zafascynowały nas swoją niewinnością, bezbronnością z patyną czasu i niezauważalnością. Są inne od swoich braci i sióstr z egzotycznych mórz i oceanów. Pewne sugestie w fotoobrazach do życia człowieka, świadczą o tym, że jesteśmy jednym światem przenikającym i obserwującym się wzajemnie.

Dostrzegamy to w całej otaczającej nas naturze: formach skalnych, wodzie, strukturach drzewnych ....

2. Wernisaż PiD 4. Wernisaż PiD 1. Wernisaż PiD 5. Wernisaż PiD 6. Wernisaż PiD

 

                    Program strona 2  

              ●