W dniu 24 listopada 2021 r, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu z czyklu "Znam przyrodę mojego miasta i regionu", pt. Świat owadów".
Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa. Po wnikliwej analizie i ocenie 249 prac, komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących uczestników konkursu:
Jury przyznało:
w kategorii klas I-III,
I miejsce
Róża Czechowska, klasa I , Zespół Szkół Specjalnych w Domu Pomocy Społecznej "Junior" w Miłkowie
II miejsce
Maja Płuciennik, klasa III b, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach
Anna Maślak, klasa I, Szkoła Podstawowa im. Gen. W. Sikorskiego w Kostrzycy
III miejsce
Jakub Wachowiak, klasa III b, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach
Maria Igielska, klasa II c, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku
Wyróżnienie
Szymon Kurek, klasa III b, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy
Wyróżnienia dodatkowe:
Oliwia Kopczyńska, klasa II a, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Piechowicach
Julita Jurczyk, klasa III a, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze
Alicja Jarosławska, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Szklarskiej Porębie
Amelia Juralewicz, klasa III b, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze
Alicja Mamysz, klasa II d, Szkoła Podstawowa nr 2
 
w kategorii klas IV-VI
I miejsce
Grzegorz Kosiorowski, klasa V p, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
II miejsce
Tymon Butyński, klasa V c, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze
Jakub Turowski, klasa V d, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
III miejsce
Karol Kuryło, klasa V c, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze
Hanna Ożóg, klasa IV b, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy
Wyróżnienie
Dominik Marek, klasa V d, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
Wyróżnienia dodatkowe:
Filip Wnęk, klasa V c, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze
Amelia Szczepańska, klasa VI c, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
Oliwia Wojtasińska, klasa V, Zespół Szkół Specjalnych w Domu Pomocy Społecznej "Junior" w Miłkowie
Olivia Franko, klasa VI b, Szkoła Podstawowa nr 7 w Jeleniej Górze
Konstanty Trusewicz, klasa VI p, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
 
w kategorii klas VII i VIII
I miejsce
Zuzanna Zarzycka, klasa VII a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jeleniej Górze
II miejsce
Aleksander Chojnacki, klasa VIII a, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze
Basia Krempa, klasa VIII a, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze
III miejsce
Bartosz Dojs, klasa VII a, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie
Kaja Wontorczyk, klasa VII a, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jeleniej Górze
Wyróżnienie
Joanna Maras, klasa VII b, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jeleniej Górze
Wyróżnienia dodatkowe:
Alicja Piątkowska, klasa VII c, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy
Roksana Kasperska, klasa VIII m, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
Kinga Sarnowska, klasa VIII, Zespół Szkół Specjalnych w Domu Pomocy Społecznej "Junior" w Miłkowie
Julia Wrzał, klasa VIII m, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
Natalia Mikulska, klasa VII m, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
Lena Surwiło, klasa VII d, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
Kat I III Kat IV VI Kat VII VIII Wyr. dot
Kategoria I-III                   Kategoria IV-VI                                    Kategoria VII-VII               Wyróżnienia dodatkowe

                                                        zdjęcie laureatów