W dniu 18 listopada 2021 r, odbyła sie kolejna prelekcja czwartkowa pt.: "Kolędy i grzane wino", którą prowadziła Izabela Bolanowska.

Jesienna aura nie nastraja do wychodzenia z domu a listopadowe szarugi nie poprawiają nastroju, a w Muzeum odbyliśmy podróż wirtualną i pomyśleliśmy o zbliżających się Świętach.

Świetną okazją jest odwiedzenie przedświątecznych kiermaszów, które odbywają się na zabytkowych placach, ulicach i uliczkach wielu miast. Zaczynają się właśnie z końcem listopada. To świetna okazja by połączyć zimowe zwiedzanie ze świąteczną atmosferą. Na straganach można kupić rękodzieła lokalnych artystów, unikalne prezenty i świąteczne dekoracje, można skosztować lokalnych smakowitości. Zaświecają się choinki a kolęd można posłuchać przy kubeczku gorącej czekolady lub grzanego wina... Czy to alzackie Colmar i Miluza, czy pięknie położona nad Dunajem bawarska Pasawa, urokliwe Landshut, położone u stóp majestatycznego zamku miasteczko Berghausen, czy bliższe nam: Görlitz, Wrocław, Budziszyn, Lipsk - przyciągają unikalnym klimatem, światłami, magią.

1 Kolędy i grzane wino 2 Kolędy i grzane wino 3 Kolędy i grzane wino 4 Kolędy i grzane wino 5 Kolędy i grzane wino

                  ●