W dniu 8 października 2021 r., godz. 10.00 została udostępniona wystawa czasowa pt."Natura naturans" Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

Dwudziestu dwóch autorów zauroczonych, zafascynowanych, zainspirowanych naturą zaprasza widzów do kontaktu z ich indywidualną wizją poszukiwań artystycznych.

Natura naturans a więc natura natury to bodziec, punkt wyjścia tych prac. Źródłem jest natura, która podczas twórczego procesu interpretacji artysty, w różnym stopniu uległa przetworzeniu. Spotkamy tu zatem zarówno realistycznie odtworzoną na płótnie naturę, jak i impresję na ten temat aż do syntezy natury, graniczącej z przedstawieniami abstrakcyjnymi.

Obrazy te stały się pretekstem do dialogu autorów prac z naturą, ale mogą one stać się również pretekstem do dialogu wizji artysty z odbiorcą czego wszystkim nam życzymy.

Agnieszka Adam, Joanna Adamek, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Maka  Gadowska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Waldemar Kusal, Elżbieta Kwiatkowska, Anna Łącka, Iwona Nielubowicz, Danuta Niklewicz, Zofia Piotrowska, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Iwona Sielczak, Hanna Szoll, Halina Truszczyńska i Wiesława Wiśniewska zapraszają Państwa do twórczej, odbiorczej interpretacji naszych prac.

Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików został założony w 1984 roku. Skupia on artystów różnych generacji z całego kraju, pracujących twórczo w dziedzinie klasycznych plastycznych technik warsztatowych - malarstwo, grafika, rysunek.

Wystawa będzie czynna do 14.11.2021 r.

plakat natura naturans

●