DYREKTOR S.FIRSZT Szanowni Państwo,

 Przyjaciele, Współpracownicy i Pracownicy Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze.

         Przez ponad 40 lat pracy walczyłem z tysiącami przeciwności, ustawicznie dążąc do rozwoju dolnośląskiego muzealnictwa. Przez 8 lat pracowałem w Okręgowym Muzeum Miedzi w Legnicy, 22 lata w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze i 13 lat w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Myślę i mam taką nadzieję, że efekty mojego zaangażowania i poświęcenia nie poszły na marne, są i będą widoczne przez lata.

         Wydawałoby się, że praca muzealnika, dyrektora muzeum, jest spokojna i niestresująca. Niestety, wskutek niewiedzy i ignorancji urzędników oraz swego rodzaju ich złośliwości, tak nie jest. Walcząc o powierzone mi instytucje, cały czas narażony byłem na stresy i codzienne nerwy, co po latach odbiło się na moim zdrowiu, a kontynuowanie pracy w takich warunkach, narażałoby mnie obecnie na utratę życia.

         Dlatego podjąłem decyzję i 14 maja 2021 r. złożyłem na ręce Prezydenta Miasta wypowiedzenie umowy o pracę i przejście na emeryturę. Nie dano mi dokonać rozpoczętych i kontynuowanych zadań, które zamierzałem zrealizować do końca kadencji, czyli do sierpnia 2023 roku. Odchodzę, po uzyskaniu zgody, za porozumieniem stron, z dniem 27 maja 2021 roku, z nadzieją, że wszystko to, co udało mi się zrobić nie zostanie zaprzepaszczone.

         Dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc, przychylność, wsparcie, liczne rady i uwagi, które pomogły mi w codziennej pracy i w podejmowaniu bardzo trudnych,  ryzykownych decyzji.

         Nadal będę działać na rzecz Miasta Jelenia Góra oraz przeciwstawiać się złu, działaniom szkodzącym rozwojowi muzealnictwa i dobremu wizerunkowi naszego miasta. Będę walczyć z ignoranctwem i bezdusznością urzędników oraz innych osób, które starają się mieć wpływ na sprawy, łącznie z tymi, na których się nie znają i psują wszystko czego się dotkną.                                                      

                                                                                                                                      Jeszcze raz

                                                                                                                        serdecznie dziękuję i pozostaję

                                                                                                                                z wyrazami szacunku

                                                                                                                                    Stanisław Firszt

                                                                                                                       Jelenia Góra, dnia 25 maja 2021 r.

podziekowanie 1

podziekowanie 2

podziekowanie 3

                          ●