W dniu 15 maja 2021 roku, w Dzień Muzeów, można było zwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze do godz. 23.00.

Przepiękne dioramy tworzą niesamowity klimat. Duża ilość gatunków ptaków ale także ssaków, owadów w ich naturalnym środowisku zaranżowały cudowną przestrzeń. Ostatnio otworzona diorama pt: "Kraina Etiopska" z nosorożcem oraz największa diorama w Muzeum pt: "Orient" ze słoniem są zrobione na najwyższym światowym poziomie.
Ekspozycje uzupełniały multimedia, gdzie można było posłuchać np. głosów ptaków lub dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii i zbiorach Muzeum.
Na wystawie entomologicznej zobaczyliśmy największego motyla świata, największego motyla Polski oraz rzadkie motyle Karkonoszy.
A z ciekawostek geologicznych skarby z "głębokich" okolic Dolnego Śląska czyli okazy z kopali miedzi w Lubinie.

DSC03035 DSC03044 DSC03054 DSC03072 DSC03087 DSC03095