W pełnej przygód wyprawę do parków Narodowych Kenii:  Amboseli-Lake Nakuru-Masai Mara.  Dotrzemy na Dach Afryki – Kilimandżaro i do wiosek Masajów zabrał nas Tomasz Jamoiłkowski. Odwiedziliśmy Nairobi i dom Karen Blixen autorki książki Pożegnanie z Afryką a gorące dni spędziliśmy na plażach Oceanu Indyjskiego. Zobaczyliśmy Mombasę oraz Wielki Rów Afrykański. Podziwialiśmy faunę i florę Afryki.

1KTJ 2KTJ 3KTJ 4KTJ 5KTJ

W dniu 28 maja (czwartek) 2022 r., o godz. 19.00  odbył się koncert tenora Aleksandra Evseeva.
W repertuarze ballady ukraińskie, dumki i włoskie bel-canto.

Ballady ukraińskie

W dniu 7 kwietnia 2022 r., o Görlitz i okolicach, opowiadał prelegent Andrzej Paczos.

Najdalej na wschód położone miasto Niemiec - Görlitz - znajduje się nad Nysą Łużycką. Polakom znane jest głównie jako przejście graniczne lub miejsce dokonywania zakupów.
Mało kto wie, że jest to jedno z najpiękniejszych miast naszych zachodnich sąsiadów.  Szczęśliwie  uniknęło zniszczeń wojennych oraz modernizacji w czasach komunistycznych.
Po zjednoczeniu Niemiec powoli odanawiana stało się perłą architektury od gotyku po wiek XX w. Nic dziwnego, że ściągają tu często producenci filmowi z Hollywood na czele.
Także historia tego miasta jest interesująca. Swe renesansowe zabytki zawdzięcza ono pewnej zapomnianej dziś roślinie. Także w okolicach Görlitz jest wiele interesujących miejsc i obiektów jak wiejskie kościoły obronne, pozostałości trzeciorzędowych wulkanów czy miasteczka założone przed 300 laty przez braci morawskich. I to wszystko tuż za granicą w promieniu  25 km od Zgorzelca...

1. Gorlitz 2. Gorlitz 3. Gorlitz 4. Gorlitz

W dniu 9 kwietnia 2022 r., odbył się wernisaż dwóch wystaw fotograficznych  Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych

"75-lecie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych - Fotografia 1947-2022"

"Ludzie" Bogdana Zdrojewskiego

Stowarzyszenie organizuje wystawy autorskie i zbiorowe, w galeriach krajowych i zagranicznych. Prace członków wysyłane są na międzynarodowe konkursy i salony fotografii, na których zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Od dwudziestu lat Stowarzyszenie organizuje cykliczne miedzynarodowe plenery fotograficzne aktu i portretu artystycznego oraz plenery krajobrazu.

Wystawa indywidualna pt. “Ludzie” to fotografie Senatora Bogdana Zdrojewskiego, który w roku 2021 wstąpił do Stowarzyszenia. Przygodę z fotografią zaczynał od aparatów Certo, Start i Zorki 4 Praktica MTL. Następnie przyszedł czas na bardziej zaawansowane technicznie lustrzanki formatu 6x6 Pentacon, Mamiya, cyfrowe Nikon, Canon.

13p. Fot 14p. Fot 23p. Fot 19. Fot 26p. Fot

28p. Fot 44p. Fot 52p. Fot 90p. Fot