W dniu 23 czerwca 2022 roku, odbyła się prelekcja, pt. "Fascynująca Słowacja", którą prowadził Piotr Norko.

Piotr Norko – przewodnik sudecki z pasją przyrodniczą, instruktor przewodnictwa, przodownik GOT z uprawnieniami na Tatry tym razem zaprasił nas na przegląd atrakcji naszego sąsiada – Słowacji. Wspólnie odwiedziliśmy miejsca, które go najbardziej zafascynowały. Były to liczne skanseny, często żywe. Różnorodne baseny, kąpieliska termalne, które od wielu lat przeciągają również Polaków. 12 jaskiń tego kraju, udostępnionych do zwiedzania ma szatę naciekową bogatszą od naszych dwóch najlepszych. Przepięknie położone zamki, z których część ma historię związaną z naszym krajem. Wędrowaliśmy dolinami i zdobywaliśmy szczyty w Małej i Wielkiej Fatrze, Niżnych Tatrach i Słowackim Raju. A Tatry Zachodnie, Wysokie i Bielskie są o wiele spokojniejsze od naszych, a co najmniej równie urzekająco piękne.

1SPN 2SPN 3SPN 4SPN 5SPN 6SPN

●

Prelekcja zorganizowana przez Instytut Piastów Śląskich we Wrocławiu.

prelekcja

●

W dniu 14 czerwca 2022 r., o godz. 16.00 odbył się wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Na wystawie oglądać mozna witraże, rzeźby, malarstwo i szkice.

7. Zwierzyniec 11. Zwierzyniec 8. Zwierzyniec 2. Zwierzyniec 9. Zwierzyniec

Ekspozycja czynna bedzie do 27.07.2022 r.

Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki i Muzeum Przyrodnicze, w dniu 25 maja zaprosiły na "Majówkę z wierszami"

Autorzy czytanych wierszy: Violetta Andura; Ewa Bednarek; Mirosław Gontarski; Krystyna Grzegrzółka; Jan Hanc;

Irena Hryncewicz; Urszula Jonkisz; Zbigniew Dudek; Miłosz Kamiński; Elżbieta Kotlarska, Janusz Krzystoszek;

Joanna Małoszczyk; Jan Owczarek; Jan Pawiikaniec; Barbara Pawłowicz; Maria Pąchalska; Kazimierz Pichlak;

Ewa Równicka; Ryszard Stańko; Jerzy Suchocki; Elżbieta Śnieżkowska