W dniu 10.06.2021 r., odbył sie koncert pt.:"Okrutne i kruche Verdiowskie Heroiny" z arii oper Giuseppe Verdiego.
Śpiewała Anna Patrys - sopran dramatyczny, na fortepianie grała Róża Wysocka

1KV 2KV 3KV

●

W dniu 10 czerwca 2021 r., o godz. 17.00, odbył sie wernisaż wystawy pt.:"TERAŹNIEJSZOŚĆ" Mariana Wódkiewicza, poprzedzony koncertem w wykonaniu Włodka Sypniewskiego.

1MWW 2MWW 3MWW 4MWW 5MWW 6MWW

●

W dniach 8,9,10 czerwca 2021 r., Muzeum Przyrodnicze odwiedziły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze.

Uczestniczyły one w lekcji pt.:" Jak działa wulkan", którą prowadziła Roksana Knapik - geolog w Muzeum Przyrodniczym a po zajęciach dzieci zwiedziły Muzeum.

lw1 lw2 lw3 lw4

●

W dniu 4 czerwca 2021 r., odbył sie koncert Zbyszka Stefańskiego i Wojtka Michalskiego, panom towarzyszyła utalentowana dama – saksofonistka i wokalistka Anna Katarzyna Jiruska, której silna osobowość muzyczna nadaje poetyckiemu koncertowi nieco „chilautowy” charakter.

Na koncercie „Ps., czyli miłość po…” usłyszeliśmy liryczno-miłosne teksty K.K. Baczyńskiego, W. Kwinto-Koczan (WUKI), Z. Stefańskiego
i A. Szmigrodzkiej.

Była to piękna, muzyczna opowieść o dojrzałej miłości. Autorskie piosenki Wojtka Michalskiego i Zbyszka Stefańskiego bawiły, wzruszały i skłaniały do refleksji. Świetne teksty, sugestywne wykonanie – uczta dla ducha i odpoczynek od „mocnego uderzenia”, które wciąż serwuje nam życie.

●

W dniu 1 czerwca 2021 r., Muzeum Przyrodnicze odwiedziły przedszkolaki a także dzieci szkolne, gdzie zobaczyć mogły piękną wystawę "Barwny świat ptaków", która zadziwa każdego swoją aranżacją i mnogością znajdujących się tam gatunków,  "Skarbiec Śląska" gdzie cofnęliśmy się w czasie oraz wystawę entomologiczną, z której wynieśilismy znajomość otaczających nas owadów.

dzień dziecka 2021 1 dzień dziecka 2021 2 dzień dziecka 2021 3 dzień dziecka 2021 4 dzień dziecka 2021 5 dzień dziecka 2021 6