Prezentacja multimedialna.

Amsterdam to jedna z najważniejszych niegdyś stolic świata, gdzie zbiegały się handlowe drogi europejskich kolonizatorów zamorskich terytoriów. Dzisiejsze miasto zawdzięcza minionym epokom wielki dobrobyt i niezwykłe zbiory sztuki. Wielokulturowe kontakty zaowocowały także napływem licznych emigrantów spoza Europy i wytworzeniem specyficznego, pełnego tolerancji charakteru tutejszego życia. Obok wspaniałych kolekcji sztuki, dzieł architektury, dzisiejsze miasto ściąga również alternatywną społeczność tworzącą unikalny w Europie konglomerat kultur i zwyczajów - od konserwatywnych, mieszczańskich środowisk po posthippisowskie wspólnoty wegetujące na krańcach społecznego życia. Ta różnorodność stanowi fascynujący rys współczesnego miasta, które bogactwo stworzyli przed kilkuset laty holenderscy żeglarze.

alt alt alt

Wstęp wolny.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej we Wrocławiu.