Wystawa czasowa pt.: ”MIEJSCA”

Na wystawie „Miejsca” zobaczymy prace uczestników Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego zwieńczone katalogiem „Miejsca” jak i prace innych członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.

„Właśnie przez swoiste ożywienie miejsc próbujemy odkryć historię i społeczne emocje współtworzące różnorodne klimaty, inaczej mówiąc – trwanie, zapisane w konkretnej przestrzeni. Metaforycznie ujmując nasze przedsięwzięcie: ma to być szczera „rozmowa” z wybranym miejscem [..] Myślę, że właśnie w warstwie niedopowiedzenia, intuicji, spontaniczności, mieści się interpretacja – otwarte dopełnienie poszukiwanego sensu miejsca” – pisał Jacek Bukowski  we wspomnianym katalogu.

Inspirując się „miejscem”, korzystając z własnego doświadczenia, twórcy stworzyli indywidualne kreacje plastyczne, a ich artystyczny przekaz może pobudzić również wyobraźnię odbiorcy – czego państwu - widzom życzymy.

Ekspozycja czynna od 22.07.2022 do 10.09.2022.

Na finisaż i spotkanie z autorami prac zapraszamy 10.09.2022 r., godz. 16.00.

miejscaa22

●