W dniu 19 listopada 2021 r., o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Tyszkiewicza, podczas wernisażu, promocję miał tomik wierszy "Dyniopas karkonoski w obrazach i wierszach" autorstwa Mariusza Szaczepaniaka a oprawę muzyczną zapewnił Biały Chór.

Obrazy na wystawie „Śni mi się” przenoszą nas w świat snów jednej, szczególnej osoby. Ryszard Tyszkiewicz, uczeń Jerzego Dudy Gracza, artysta tworzący przeszło czterdzieści lat, zgłębia w swoich dziełach liczne tematy.

Płótno jest dla niego sposobem na przeniesienie siebie oraz innych do nowych  światów. Hipnotyczne wizje Gór Olbrzymich i ich mistycznych mieszkańców wpisywane są w ramy obrazów, lecz zdają się wychodzić daleko poza narzucone formą granice.

Obrazy prezentowane na wystawie mówią przede wszystkim o górach, ich magii  i inspirującej tajemniczości. Dzieła pochodzą zarówno z cyklu „Śni mi się”, powstałego w  latach 2020-2021, jak i z wcześniejszego „Dyniopasa Karkonoskiego”.

Poza płótna wychodzić będzie tomik poetycki “ Dyniopas Karkonoski w Obrazach i  Wierszach” powstały z inspiracji poety: Mariusza Szczepaniaka obrazami artysty: Ryszarda  Tyszkiewicza, którego premiera zbiegnie się z dniem rozpoczęcia wystawy.

W jary i wąwozy wizji Gór Olbrzymich wprowadzą nas wykonywane a capella pieśni „Białego Chóru”. Wśród tekstów znajdzie się także wiersz Mariusza Szczepaniaka.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej podróży w świat snów, do  zanurzenia się w poranne mgły oraz oświetlone księżycową poświatą noce, w cieniu karkonoskich gigantów.

PLAKAT19 ZAPROSZENIE1

●