EDD 18.09

Wystawa świeżych grzybów, każdego roku, prezentuje owocniki około 250 gatunków grzybów zebranych w jeleniogórskich lasach.

Na wystawie prezentowane są najważniejsze gatunki jadalne, chętnie zbierane i spożywane oraz gatunki powodujące zatrucia, w tym zatrucia śmiertelne. Zwiedzając wystawę można porównywać cechy odróżniające poszczególne gatunki, także ich smaki i zapachy.

Nie brakuje także mykologicznych osobliwości, zawsze prezentujemy owocniki o niezwykłych kształtach, barwach czy osobliwej biologii; niektóre z nich, to gatunki bardzo rzadkie i zagrożone wyginięciem.

Świeże grzyby będzie można obejrzeć zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek o następujących porach:

niedziela: od godziny 10.00 - 17.00

poniedziałek: od godziny 10.00 - 16.00

XXXII wystawa grzybów

Koncert  ballad rosyjskich i ukraińskich zaśpiewa tenor Aleksander Evseev. Ballady z repertuaru Chóru Aleksandrowa i Bułata Okudżawy.

Aleksander Jewsejew- jest laureatem ukraińskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Ukończył studia na wydziale Sztuki Estradowej w Dniepropietrowsku. Występował na scenach w Kanadzie, Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Od kilku lat mieszka i koncertuje w Polsce. W tym czasie nagrał trzy płyty w języku polskim, rosyjskim i ukraińskim. Śpiewa słynne ballady ukraińskie i rosyjskie, pieśni Bułata Okudżawy oraz pieśni z repertuaru Chóru Aleksandrowa m. in. Modlitwa, Balonik, Matko moja ja wiem, Kalinka, Trojki dwie, Suliko, Katiusza, Bradiaga, Gori gori moja zwiezda i inne....

Czas trwania około 80 min. Informacja i rezerwacja tel: 509 295 584. Cena biletów 40zł.

Ballady rosyjskie

●