Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie platycznym pt."Świat Owadów"

REGULAMIN
Konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych na obserwację przyrodniczą,
z cyklu „ZNAM PRZYRODĘ MOJEGO MIASTA i REGIONU”
pt.: „Świat owadów ”

I.Wiadomości wstępne Organizatorem konkursu jest Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze.
 II.Cele i tematyka konkursu
Propagowanie problematyki przyrodniczej w regionie karkonoskim wśród dzieci i młodzieży.
Świat owadów w Karkonoszach i regionie jeleniogórskim, reprezentowany jest przez gatunki zasiedlające różne ekosystemy. Lasy, łąki, zbiorniki wodne i rzeki, ale również kształtowane przez człowieka obszary miejskie, tereny rolnicze czy ogrody, to miejsca gdzie możemy spotkać te niewielkich rozmiarów zwierzęta. Bogactwo entomofauny na naszym terenie warunkują szczególne warunki klimatyczne związane z piętrowym układem fauny i flory w zależności o wysokości nad poziomem morza. Wśród spotykanych przedstawicieli świata owadów znajdziemy wiele gatunków zagrożonych i objętych ochroną.
Celem konkursu jest namalowanie, narysowanie lub wykonanie inną dowolna techniką przedstawienia owadów w ich środowisku naturalnym. Praca może przedstawiać owady jednego lub kilku gatunków żyjących w Karkonoszach i regionie jeleniogórskim.
III. Organizacja konkursu
  1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych.
  2. Przewiduje się trzy kategorie wiekowe oceny prac:
   - dla klas I-III
   - dla klas IV- VI
    - dla klas VII-VIII
  1. Uczniowie – uczestnicy Konkursu pracują samodzielnie przy konsultacji nauczycieli, którzy
    udzielają im pomocy.
  1. Wykonane prace muszą być podpisane (pismem drukowanym) i zawierać następujące
informacje:
    - imię i nazwisko
    - szkoła i klasa
  1. Terminy poszczególnych etapów Konkursu:
    I etap    – nadsyłanie prac  - do 3 listopada 2021 roku
    II etap   – ogłoszenie wyników  - do 15 listopada 2021 roku
    III etap  – rozdanie nagród laureatom  - 24 listopada 2021 roku, godz. 17.00

1. Nagrody i wyróżnienia

1. Laureaci otrzymują cenne nagrody rzeczowe i dyplomy.
  2. W konkursie zostanie nagrodzonych i wyróżnionych 18 osób, w następujący sposób:

kl. I-III

kl. IV-VI

kl. VII-VIII

miejsce pierwsze

miejsce drugie

miejsce trzecie

wyróżnienie

1. Inne informacje
  1. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie, a nauczycieli do rozpropagowania
    Konkursu wśród dzieci – uczniów szkół.
  1. Technika prac dowolna (suszone rośliny, rysunek, malarstwo itp.). Format prac A4 i A3 (bez prac
    przestrzennych).
  1. Ewentualne pytania należy kierować do: Leszek Kośny – entomolog, Bożena Gramsz – ornitolog
    Aleksandra Nowak-Odelga, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 11A,
    58-560 Jelenia Góra, tel. 75 75 515 06, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prace należy składać (osobiście lub pocztą),
na adres:
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, Cieplicka 11A  58-560 Jelenia Góra