Get Adobe Flash player

Będzie się działo

Prelekcja czwartkowa 14.11.19 r., godz. 19.00 - pt.: "Południowa Afryka - wyjątkowe krajobrazy, dzikie zwierzęta i bogactwo przyrody " - prowadzi Izabela Bolanowska

Bogactwo południowoafrykańskiej fauny jest jedną z głównych atrakcji turystycznych kraju. Dzikie zwierzęta można oglądać w parkach narodowych i mniejszych rezerwatach, ale ich wizerunki znajdziemy też na banknotach i niespotykanych u nas znakach drogowych. Również miejscowa flora zaskakuje bogactwem a krajobrazy zapierają dech w piersi. Zapraszam: do Parku Krugera, na podglądanie stada kąpiących się słoni, na spacer krok w krok za dumnymi żyrafami, na spojrzenie z wysokości 800 metrów w głąb kanionu, który wyrzeźbiła rzeka Blyde. A dla ciała kilka ciekawostek o miejscowej kuchni.

Afryka1 14.11.19 Afryka2 14.11.19 Afryka4 Afryka5 Afryka 3

Prelekcja czwartkowa 21.11.19 r., godz. 19.00 - pt.: "Kreta i Korfu " - prowadzi Tomasz Jamiołkowski

Kreta  jest największą grecką wyspą leżącą na południowym krańcu morza Egejskiego, pomiędzy Europą, Azją i Afryką. Wakacje na Krecie gwarantują wspaniałą pogodę, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz możliwość zobaczenia światowej klasy zabytków.  Ja zachęcam do wyprawy na Kretę ze względu na przepyszne jedzenie. Unikatowe położenie na styku trzech kontynentów, wywarło niewątpliwy wpływ na kreteńską kuchnię, która jest uważana za jedną z najzdrowszych i najsmaczniejszych  na świecie.

Korfu uchodzi za najbardziej zieloną wyspę Grecką  i cieszy się dumnym mianem Królowej Wysp Jońskich. Leży na Morzu Jońskim, przy zachodnim brzegu Grecji i Albanii. Słynie z pięknych krajobrazów, będących połączeniem błękitnego morza, szaro-złotych skał, zielonych wzgórz i ciekawych zabytków. Rozsławia je szczególnie urzekająca miejscowość Paleokastritsa. To prawdziwa perła w koronie Korfu, pod której urokiem pozostaje niemal każdy odwiedzający wyspę.

KRETA i_Korfu_1 Kreta i_Korfu_2 kreta i_korfu_3 kreta i_korfu_4 kreta i_korfu_5

Koncert "Mapa szczęścia" Jacka Ziobro - 22.11.19, godz.19.00 (piątek)

Koncert Jacka Ziobry „Mapa szczęścia” – piosenka autorska. Artysta śpiewa o odkrywaniu innego spojrzenia na świat, tego co jest ważne w życiu, o odkrywaniu samego siebie, swojej drogi. Podąża nią i dzieli się tym w swoich piosenkach ze słuchaczami. Jego piosenki brzmią spokojnie, z refleksją. Są też mocne rytmy. Aranżacje piosenek odzwierciedlają pogodę ducha i żywiołowość artysty.

Koncert w ramach Karkonosze Muzyka Poezja.

Fundacja „Karkonosze. Muzyka serc”

Informacja i rezerwacja

tel. 797 450 803

Wstęp płatny 30 zł

3s 4s

Prelekcja czwartkowa 28.11.19 r., godz.19.00 - pt.: "Południowa Afryka - mozaika ras, kultur i kolorów " - prowadzi Izabela Bolanowska

W RPA współegzystuje wiele różnych narodów i grup społecznych, różnorodność widać na każdym kroku. W kraju obowiązuje jedenaście języków urzędowych, mieszkańcy mają różne pochodzenie i różnorodny kolor skóry, przynależność religijna stanowi element kulturowej a nawet rasowej tożsamości, ogromne bogactwo sąsiaduje ze skrajna bieda. Również lokalna kuchnia jest mieszanką wpływów każdego z narodów. Wszystko to sprawia, że Południowa Afryka jest krajem niezwykle interesującym turystycznie.

Afryka1 28.11.19 Afryka1 28 Afryka1 281 Afryka1 282 Afryka2 28.11.19

Prelekcja czwartkowa 12.12.19 r., godz.19.00, pt.: "Cud nad rzeką Han" - prowadzi Stanisław Dąbrowski

Korea Płd. ma powierzchnię trzykrotnie mniejszą od terytorium Polski,a ludności prawie 52 miliony.Wskutek bratobójczej

wojny (1950 -1953) półwysep został zdewastowany, a potem powstały dwa wrogie państwa.Do wczesnych lat 60. Korea Płd. była jednym z najbiedniejszych krajów świata, z PKB/os. w wysokości ok.90$ !!! Obecnie jest to 11.gospodarka świata,słynąca z zaawansowanych technologicznie wyrobów. A nasz ulubiony producent słodyczy, E.Wedel, też należy do koreańskiego giganta Lotte.Dziś zapraszamy do Seulu!

han1 han2 han3 han4 han5

Koncert DUO JAK AMADEUSZ - 13.12.19 r., godz. 20.00

Koncert Jacka Ziobry „Mapa szczęścia” – piosenka autorska. Artysta śpiewa o odkrywaniu innego spojrzenia na świat, tego co jest ważne w życiu, o odkrywaniu samego siebie, swojej drogi. Podąża nią i dzieli się tym w swoich piosenkach ze słuchaczami. Jego piosenki brzmią spokojnie, z refleksją. Są też mocne rytmy. Aranżacje piosenek odzwierciedlają pogodę ducha i żywiołowość artysty.

Koncert w ramach Karkonosze Muzyka Poezja.

Fundacja „Karkonosze. Muzyka serc”

Informacja i rezerwacja

tel. 797 450 803

Wstęp płatny 30 zł

1s 

Prelekcja czwartkowa 19.12.19 r., godz.19.00 - pt.: "Indonezja Bali - wyspa wulkanów " - prowadzi Tomasz Jamiołkowski

Bali – indonezyjska wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Jest położona w łańcuchu wysp; od Jawy (na zachodzie) oddziela ją cieśnina Bali, a od wyspy Lombok (na wschodzie) Ciesnina Lombok. Stanowi zasadniczą część prowincji Bali. Odwiedzimy Święte źródła Siring, zapoznamy się z niepowtarzalnym  tradycyjnym rękodziełem mieszkańców wyspy, zobaczymy  Kecak - "małpi taniec", wszech obecne wulkany i tarasy ryżowe, przepiękny zachód słońca w świątyni Tanah Lot i odpoczniemy na rajskich plażach w Kucie. Serdecznie zapraszam !!!

B1m B2m B3m B4m B5m

Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator

Banerpoziom Kalendarzgóra

 

Baner poziom Kalendarzdół

Jesli znasz już naszą politykę prywatności i stosowania plików cookies w przeciwnym wypadku przeczytaj.