Get Adobe Flash player

Wystawy czasowe

"Kilkadziesiąt fotografii" Janusz Moniatowicz

Wystawa przygotowana została z okazji 40. lecia pracy twórczej oraz nadania artyście Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Prezentowana wystawa stanowi autorski wybór prac Janusza Moniatowicza z różnych lat i okresów działalności fotograficznej. Prace pochodzą z cyklów zatytułowanych: „Nieborów”, „W ciszy atelier Josefa Sudka”, „Grabarka”. Artysta prezentuje także pejzaże, fotografie portretowe, martwe natury oraz zdjęcia obiektów ceramicznych. Zdjęcia powstały na przestrzeni lat 1985-2016.

Ekspozycji towarzyszy katalog pt. „Janusz Moniatowicz. Kilkadziesiąt Fotografii” wydany przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu przy wsparciu finansowym: „Ceramiki Artystycznej” Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego, Ekoceramiki Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka. Premiera wystawy miała miejsce w maju 2017 w Muzeum Ceramiki, będzie jeszcze prezentowana w: Muzeum Łużyckim w Zgorzelcu, Muzeum Miejskim Domu Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze oraz Muzeum Karkonoskiego Parku Narodowego we Vrchlabí w Czechach.

sen o_seszelach__709x670W ciszy_pracowni_Josefa_Sudka_1_800x646z cyklu_Grabarka_269x187z cyklu_Nieborów_709x423z cyklu_W_ciszy_pracowni_Josefa_Sudka_800x644

Janusz Moniatowicz pochodzi z Bolesławca, urodził się w 1958 roku. Jest uznanym artystą fotografikiem, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, kierownikiem karkonoskiego oddziału ZPAF. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi oraz Akademii Filmowej (FAMU) w Pradze, gdzie ukończył Wydział Fotografii Artystycznej u prof. Jana Šmoka.
Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych a także albumów i publikacji.Jego prace znajdują się w zbiorach: Victoria & Albert Museum (Wielka Brytania), UMPRUM Muzeum w Pradze (Czechy), Muzeum Spisza w Lewoczy (Słowacja), Galerii Artystów w Spiskiej Nowej Wsi (Słowacja), Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz w kolekcjach prywatnych. Mieszka w Jeleniej Górze.

"Kolor i światło Karkonoszy" Ryszard Lewandowski

Karkonoskie pejzaże od wieków były  natchnieniem twórczym dla artystów i niewyczerpaną skarbnicą tematów. Dla Ryszarda Lewandowskiego są bogatym źródłem inspiracji. Na rowerze dociera on do prawdziwie złotych widoków. Jego warsztat to klasyka. Lewandowski używa płótna, farb olejnych i pędzli. Nie trzyma się żadnych stylów, szkół, kierunków i mody. Jego obrazy nawiązują do klasycznego malarstwa realistycznego, ale są wynikiem własnych interpretacji i poszukiwań.

Wystawa czynna do połowy lipca 2017.

DSC08868 800x532DSC08872 532x800DSC08875 532x800DSC08877 532x800DSC08878 800x532

Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator