Get Adobe Flash player

Wystawy czasowe

"Miejsce pobytu" Związku Polskich Artystów Fotografików

"Miejsce pobytu" to zbiorowa wystawa artystów należących do Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Dolnośląskiego. Prezentowane są prace: Patrycji Basińskiej, Tomasza Fronckiewicza, Tomasza Jodłowskiego, Piotra Komorowskiego, Krzysztofa Kuczyńskiego, Katarzyny Laskus, Magdaleny Lasoty, Ewy Martyniszyn, Sławomira Mielnika, Mateusza Palki, Michała Pietrzaka, Krzysztofa Saja, Grzegorza Sawa-Borysławskiego, Aliny Ścibor, Doroty Sitnik, Pawła Sokołowskiego, Rafała Warzecha i Iwony Wojtycza-Fronckiewicz.

 

W potocznym rozumieniu miejsce to obszar lub punkt w przestrzeni określony wymiernymi parametrami liczbowymi i opisowymi. Jednakże wedle geografii humanistycznej prawdziwą istotę miejsca wyznaczają nie tylko jego współrzędne kartograficzne, ale nasz osobisty, emocjonalny do niego stosunek. Tak zdefiniowane miejsca są rodzajem kalki, w której odnajdujemy swoje odbicia; to sytuacje, kiedy widoki świata w szczególny sposób rezonują z naszym wnętrzem, a wykonanie zdjęcia staje się bezwzględnym imperatywem.
Miejsce jest nie tylko tam, gdzie często przebywamy, ale i tam, gdzie jesteśmy przez chwilę, okazjonalnie, a nawet przypadkowo. Efemeryczne, krótkie odczucia, mogą na zawsze pozostać w pamięci, jako szczególne chwile, warte zanotowania. Miejsce może się przejawiać w różnej skali: od abstrakcyjnego, umownego punktu w przestrzeni, aż do wszechogarniającego Kosmosu. Miejsce najczęściej istnieje obiektywnie, ale można je też stworzyć samemu, posługując się wyobraźnią wspartą potrzebą kreowania nowych rzeczywistości.
(Piotr Komorowski, kurator wystawy)

DSC08193 800x531DSC08195 800x531DSC08197 800x531DSC08198 800x531DSC08199 800x531

Wystawę można oglądać do 11 czerwca 2017

Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator