Ostatnie wydarzenia

29.11.2018 r., godz. 17.00- spotkanie z Franciszkiem Maśluszczakiem

29 listopada 2018 r., o godzinie 17.00 w  Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, odbyła się wystawa oraz spotkanie autorskie z Panem Franciszkiem Maśluszczakiem autorem kilkuset obrazów, tysięcy grafik i rysunków, na których przedstawił swoją wizję świata. Opisuje go wręcz z fotograficzną dokładnością, przez pryzmat własnych odczuć i przemyśleń. Jego przedstawienie otoczenia i ludzi jest nieco rozmyte, nienaturalne, ale jednocześnie bardzo rzeczywiste. To co widzi i stara się zachować, nie dając umknąć przemijającym chwilom, rysuje się nieco zdeformowane, a przedstawione przez niego obrazy są na styku rzeczywistości i fantazji. Wszystko umieszcza na tle odrealnionego krajobrazu i znanej z codzienności, dziwnej, jakby ze snu, architektury. Jego dzieła są klimatami znanymi z bajek i legend ludowych.

DSC06289DSC06316DSC06303DSC06337DSC06317