Ostatnie wydarzenia

Wizyta hrabiego Schaffgotscha

W dniu 20 maja 2018 roku przebywała w Jeleniej Górze-Cieplicach grupa wykładowców szkół wyższych oraz uczniowie szkoły jęzkowej Zu Hause e.V. z Lipska. Wycieczki takie na Śląsk są organizowane regularnie od 2012 roku, a zawsze dotyczą innego tematu z historii kultury. Tym razem uczestnicy wycieczki mieli zapoznać się z historią śląskiej rodziny Schaffgotschów, dlatego towarzyszył im Carlos Frederico Graf Schaffgotsch z Wisbadem. Goście zostali oprowadzeni po muzeum i zapozali się z jego wystawami stałymi. Szczególne zainteresowanie przede wszystkim hrabiego Schaffgotscha wzbudziła ekspozycja dotycząca historii jego rodu oraz dawnych zbiorów Biblioteki Majorackiej. Nawiązany kontakt, zgodnie z deklaracją Muzeum i hrabiego będzie podtrzymywany w przyszłości.

DSC03552DSC03561DSC03572DSC03590DSC03602DSC03611DSC03651DSC03662