Ostatnie wydarzenia

"Etiopia - tropami Lucy" - prelekcja "w cyklu czwartkowym", prowadzi Tomasz Jamiołkowski

19 kwietnia w Muzeum Przyrodniczym odbyła się prelekcja na temat Etiopii, którą poprowadził Tomasz Jamiołkowski.

Etiopia jest jednym z najciekawszych miejsc na Ziemi. Jest jedynym obok Egiptu krajem w Afryce z tak bogatą historią. Zajmuje ponad milion kilometrów kwadratowych. To ponad dwa razy więcej niż sąsiednia Kenia i trzy razy więcej niż Polska. Tutaj krajobrazy zapierają dech w piersiach, a fauna i flora obfituje w okazy, nie występujące nigdzie indziej. To także niezwykła, nieprawdopodobnie różnorodna i kultywowana od wieków kultura. Odwiedzimy stolicę Etiopii Adis Abebe gdzie zobaczymy najstarszy znaleziony szkielet człowieka nazywany Lucy „Lusii „Dolinę rzeki Omo Przyroda, przyroda, przyroda… plus afrykańskie plemiona, zamieszkujące te okolice. Tu wszystko jest autentyczne, to nie skansen dla turystów, nie pokazówka. Takich miejsc jest naprawdę niewiele na świecie. Jednym z najciekawszych plemion jest lud Mursi, który nosi bardzo charakterystyczne ozdoby w wargach, całkiem spore krążki ,miejscowość Harhar gdzie karmione już od stulecia są hieny przez jedną rodzinę.

IMG 6173IMG 6394IMG 6435IMG 6809IMG 7211

●