Ostatnie wydarzenia

Nowy, duży preparat dermoplastyczny w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiualt, zbiory Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze wzbogaciły się o preparat dermoplastyczny Żubra (Bison bonasus), wykonany przez preparatora Tomasza Sokołowskiego, godnego kontynuatora wspaniałej tradycji cieplickiej szkoły preparatorstwa zapoczątkowanej w 1880 roku przez Georga Martiniego, doskonalonej przez jego syna Kurta Martiniego (do 1951 roku) i wynoszonej na jeszcze wyższy poziom przez wspomnianego wyżej pracownika muzeum od 2006 roku.

Preparat trafił do nowej siedziby Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze w dniu 11 października 2013 roku, gdzie obecnie można go oglądać.

Docelowo będzie jedną z większych, nie tylko gabarytowo, atrakcji przyszłych wystaw stałych.

Nieco wcześniej zbiory Muzeum zasilił preparat dermoplastyczny Kozicy górskiej (Rupicapra rupicapra) wykonany przez tego samego mistrza.

alt alt