Ostatnie wydarzenia

Poczta Polska na Kresach

W dniu 11.11.19 r., o godz. 16.00 nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy pt.: "Poczta Polska na Kresach".

Organizatorem było Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze.

Na ekspozycji można oglądać powiększone koperty z nadrukiem firm, instytucji i osób prywatnych z naklejonymi znaczkami i opieczętowane stemplami oddziałów Poczty Polskiej we Lwowie ze zbiorów Feliksa Podoleckiego.

W dalszej części spotkania odbył się występ zespołu „Sybiraczki i Kresowianie”. Zaśpiewali oni wiele popularnych piosenek związanych z naszymi kresami, a także pieśni patriotycznych.

pocztowka1 pocztowka2

lwows