Ostatnie wydarzenia

Prelekcja czwartkowa -Południowa Afryka - wyjątkowe krajobrazy, dzikie zwierzęta i bogactwo przyrody

W czwartek 14 listopada 2019 r., o godz. 19.00 odbyła się kolejna prelekcja, którą poprowadziła Izabela Bolanowska.

Prelegentka opowiadała o bogactwie południowoafrykańskiej fauny, która jest jedną z głównych atrakcji turystycznych kraju. O dzikich zwierzętach w parkach narodowych i mniejszych rezerwatach. Wizerunek zwierzęcia można zobaczyć  na banknotach i niespotykanych u nas znakach drogowych.

Przedstawiła miejscową florę zaskakującą bogactwem i krajobrazach zapierających dech w piersiach.

Zwierdziliśmy wirtualnie Park Krugera, podglądaliśmy stada kąpiących się słoni, poszliśmy na spacer krok w krok za dumnymi żyrafami oraz spojrzeliśmy z wysokości 800 metrów w głąb kanionu, który wyrzeźbiła rzeka Blyde. A na koniec dowiedzielismy się kilka ciekawostek o miejscowej kuchni.

Afryka1 14.11.19 Afryka2 14.11.19 Afryka4 Afryka5 Afryka 3