Ostatnie wydarzenia

Otwarcie wystawy „Antoni Fałat malarstwo” - 6.10.2019 r.

falat

6 września 2019 r. Muzeum zaprezentowano wystawę, pt. "Antoni Fałat – malarstwo". W jej otwarciu uczestniczył wraz z małżonką sam autor prezentowanych dzieł. Antoni Fałat należy do najwybitniejszych malarzy współczesnych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Urodził się w Warszawie i tam też studiował w Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 1969 roku. Swój program twórczy sformułował w 1972 roku. W 1992 roku został rektorem prywatnej Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Był członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczestnicy spotkania mieli okazję spotkania się osobiście z tym wybitnym polskim artystą. Ekspozycję przygotowano we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej i Dawnej – Waldemar Furs z Jeleniej Góry.