Get Adobe Flash player

Ostatnie wydarzenia

Prelekcja czwartkowa "Kambodża i Birma – krainy tysiąca pagód" - prowadzi Renata Mięgoć

W dniu 16.01.20 r., o godz.19.00 odbyła sie kolejna prelekcja czwartkowa. O pięknych i egzotycznych krajach czyli Kambodży i Birmie opowiadała Renata Mięgoć.

Kambodża - fascynujący kraj o niezwykle bogatej kulturze oraz ciekawej i trudnej historii. Kraj, który urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą architekturą Angkor Wat i Angkor Thom. 

Birma – to atmosfera egzotycznych widoków pagód, bogactwo aromatów, a przede wszystkim przenikająca wszystko kultura buddyjska, która dostarcza odwiedzającym magicznych i duchowych przeżyć.

miegoc styczen1 miegos styczen2 miegos styczen3 miegos styczen4 miegos styczen5

 

JA DŹWIĘK

Informacje na stronie fundacji i ulotkach - 15.01.20 r., godz. 18.30

www.muzykaserc.pl

Rezerwacja

797 450 803

2

Koncert TRIO KARNAWAŁOWE JAK Amadeusz

Informacja i rezerwacja

tel. 797 450 803

1

Otwarcie wystawy "Bartek Drak - malarstwo"

W dniu 10.01.20 r., o godz.18.00 odbyło się otwarcie wystawy  Bartka Draka. To niesamowita wizja świata, w którym domy żyją niczym zwierzęta domowe, albo inaczej domy są po prostu zwierzętami domowymi. A wśród nich żyją ludzie. Artysta zabrał nas ze sobą w swoistą wędrówkę po sennej wizji, po tym czego nie ma, ale przecież jest w jego niesamowitej wyobraźni.

Wernisaż wystawy uświetnił koncert w wykonaniu artysty i towarzyszącej mu Agi Radziejewskiej (duet PARALUZJA).

drakw4s drakw5s drakw3s drakw1s drakw2s

Prelekcja czwartkowa Indonezja Bali - wyspa wulkanów

19 grudnia 2019 r., o godz. 19.00 rozpoczęła się ostatnia w tym roku prelekcja czwartkowa, którą poprowadził Tomasz Jamiołkowski.

Była to prezentacja o Bali – indonezyjskiej wyspie w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, która położona jest w łańcuchu wysp; od Jawy (na zachodzie) oddziela ją cieśnina Bali, a od wyspy Lombok (na wschodzie) Cieśnina Lombok. Stanowi zasadniczą część prowincji Bali. 

Odwiedziliśmy wirtualnie Święte źródła Siring, zapoznaliśmy się z niepowtarzalnym tradycyjnym rękodziełem mieszkańców wyspy, zobaczyliśmy Kecak - "małpi taniec", wszech obecne wulkany i tarasy ryżowe, przepiękny zachód słońca w świątyni Tanah Lot i odpoczywaliśmy na rajskich plażach w Kucie. 

B1m B2m B3m B4m B5m

Prelekcja czwartkowa - Odwiedziny u sąsiadów

W dniu 09.01.20 r. o godz.19.00 Stanisław Dąbrowski przeprowadził prelekcję pt."Odwiedziny u sąsiadów"

Zobaczyliśmy miejsca położone tuż za południową i zachodnią granicą. W Turnovie odwiedziliśmy synagogę i letni jarmark, we Vrchlabi wstąpiliśmy do Muzeum Karkonoskiego zlokalizowanego w zabytkowych domkach, a z miasteczka Ostritz powędrowaliśmy do klasztoru St.Marienthal. 

1.S.Dąbrowski 2.-S.Dąbrowski 3.-S.Dąbrowski 4.S.Dąbrowski 5.S.Dąbrowski

JA DŹWIĘK

Informacje na stronie fundacji i ulotkach

www.muzykaserc.pl

Rezerwacja

797 450 803

2

Udostępnienie zmodernizowanej wystawy stałej pt. "Niesamowity świat owadów"

W dniu 19.12.19 r., o godz. 16.30 nastąpiło udostępnienie zmodernizowanej wystawy pt. "Niesamowity świat owadów". Ekspozycja przygotowana w 2016 roku, jest jedną z największych w Polsce wystaw entomologicznych. W tym roku dopełniono ją o największy w Polsce fresk przyrodniczy przedstawiający łąkę, wykonany przez artystę malarza Janusza Koneckiego.

owady-3s owady-1s owady-2s owady-4s

DSC09250 DSC09251 DSC09259 DSC09255

 

Udostępnienie nowej wystawy stałej w typie dioramy pt. "Orient"

W dniu 18 grudnia 2019 r., godz. 16.30 została udostępniona nowa diorama, jedyna tego typu w Polsce i Europie Środkowej, przedstawiająca "Orient". Autorstwa Działu Konserwatorsko-Preparatorskiego w składzie: Tomasz Sokołowski i Katarzyna Kielijańska.

orient-4s orient-1s orient-2s orient-3s orient-5s

orient1 Orient2 orient3 orient 4 orient

Prelekcja czwartkowa Cud nad rzeką Han

W dniu 12 grudnia 2019 r. Stanisław Dąbrowski zabrał nas w podróż do Korei Południowej.

Korea Płd. ma powierzchnię trzykrotnie mniejszą od terytorium Polski,a ludności prawie 52 miliony.Wskutek bratobójczej

wojny (1950 -1953) półwysep został zdewastowany, a potem powstały dwa wrogie państwa. Do wczesnych lat 60. Korea Płd. była jednym z najbiedniejszych krajów świata, z PKB/os. w wysokości ok.90$ !!! Obecnie jest to 11.gospodarka świata,słynąca z zaawansowanych technologicznie wyrobów. A nasz ulubiony producent słodyczy, E.Wedel, też należy do koreańskiego giganta Lotte.

han1 han2 han3 han4 han5

Prelekcja czwartkowa - Południowa Afryka - mozaika ras, kultur i kolorów

W dniu 28 grudnia 2019 r., odbyła sie kolejna prelekcja w cyklu czwartkowym. 

O RPA gdzie współegzystuje wiele różnych narodów i grup społecznych a różnorodność tą widać na każdym kroku opowiadała Izabela Bolanowska.

W kraju tym obowiązuje jedenaście języków urzędowych, mieszkańcy mają różne pochodzenie i różnorodny kolor skóry, przynależność religijna stanowi element kulturowej a nawet rasowej tożsamości, ogromne bogactwo sąsiaduje ze skrajna bieda. Również lokalna kuchnia jest mieszanką wpływów każdego z narodów. Wszystko to sprawia, że Południowa Afryka jest krajem niezwykle interesującym turystycznie.

Afryka1 28.11.19 Afryka1 28 Afryka1 281 Afryka1 282 Afryka2 28.11.19

Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator

Banerpoziom Kalendarzgóra

 

Baner poziom Kalendarzdół

Jesli znasz już naszą politykę prywatności i stosowania plików cookies w przeciwnym wypadku przeczytaj.