Muzeum Przyrodnicze

Wt-Pt        Nd

V-IX       9-17.00   9-16.00

X-IV       9-15.00   9-15.00

Kasa nieczynna na godzinę przed zamknięciem Muzeum.

W sobotę wstęp bezpłatny

Oprowadzanie z przewodnikiem:
- koszt 30 zł
- wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym lub mailowym (ola@muzeum-cieplice.pl)
- przewodnik oprowadza we wtorki, środy i piątki od godziny 9.00 ( w okresie V-IX od 10.00), a w czwartki od godziny 11.30 (w VII i VIII od 10.00)
- w soboty, niedziele i święta nie ma możliwości zwiedzania z przewodnikiem

Wstęp wolny:

dzieci do lat 4, kombatanci wojenni i muzealnicy (po okazaniu legitymacji)

Miesiące Wt-Pt Sob-Nd Pon.

V-IX

zamknięte

X-IV

zamknięte

Kasa nieczynna na godzinę przed zamknięciem Muzeum.

NATURAM SI SEQUEMUR DUCEM

NUNQUAM ABERRABIMUS

Jeśli przewodnikiem naszym będzie natura,

nigdy nie zbłądzimy

Start

,,Złoty Trójkąt - w delcie Mekongu", prelekcja w "cyklu czwartkowym", prowadzi Tomasz Jamiołkowski, 28.03.2019r., g. 19.00

Jest takie miejsce, w którym historia splata się z kulturą, wijąc w górę ku niebu cienką wstążką dymu. Ów dym pochodzi z fajki, w której palone jest opium – produkt, który swego czasu rozsławił wspomniany obszar. O jakież to miejsce chodzi? O Złoty Trójkąt, górzysty rejon, w którym spotykają się granice trzech państw: Birmy, Laosu i Tajlandii. Na dodatek kilkadziesiąt kilometrów od tego miejsca jest chińska prowincja Yunnan.

W Złotym Trójkącie definicja kraju nie jest zbyt ścisła, granice między kulturami ulegają zatarciu i nikogo tak naprawdę nie interesuje, jakie obywatelstwo ma wpisane w paszporcie. Życie toczy się wolno, skupiając na niespiesznym funkcjonowaniu koegzystujących ze sobą klanów. Dzień za dniem, tydzień za tygodniem, rok za rokiem. Mają własne obrządki i wierzenia, własną tożsamość i kulturę.

Jamiołkowski 3Jamiołkowski 4Jamiołkowski 5Jamiołkowski1Jamiołkowski2