Get Adobe Flash player

Będzie się działo

Promocja książki Małgorzaty Lutowskiej w Muzeum Przyrodniczym - 16.12.2019 r., godz. 18.30

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Małgorzata Lutowską, w poniedziałek 16 grudnia o godz. 18.30.

lutowska

Drodzy Czytelnicy! Już dawno zapowiadałam, zbierałam się i odwlekałam, a dziś - oto jest!

Zbiór opowiadań, których akcja, jak zawsze w moich książkach, rozgrywa się lub bezpośrednio wiąże ze Śląskiem.

Podążam znów starymi traktami, szukam nowych ścieżek, zagłębiam w pejzażach miast i wsi położonych nad Odrą i Bobrem, zaglądam w oczy i losy ludzi tu spotkanych.
Wszystkich moich bohaterów łączy jedno: miejsce. Śląsk. Bo właśnie tu, nie gdzie indziej, zdarzyły się ich osobiste historie.

Polecam "Śląskie przypadki", zbiór ciepłych opowieści na długie, zimowe wieczory, z migotliwą okładką - jako idealny prezent pod choinkę, inspirację do wiosennych wycieczek w okolice, a może i obietnicę odkrycia czegoś niezwykłego...

Widoki stawały się coraz rozleglejsze. Miało się wrażenie, że jest się nie na uboczu świata, lecz na jego szczycie.
Widać stąd było, na samym horyzoncie rozciągnięte Góry Izerskie i jakby spłaszczone Karkonosze, na lewo od Śnieżki, na tle Czarnego Grzbietu skraj Rudaw Janowickich, a tuż obok, już całkiem blisko, zwichrzone lasami kopuły Gór Kaczawskich.
Po drugiej stronie rozległe, nakładające się na siebie niczym niebieskawe fale, łagodne pagórki Pogórza Izerskiego. Dryfował po nich jak statek w sinej dali, kościół w Pławnej. Tu będzie się przychodzić latem na zachody słońca, pomyślała zachwycona Alina. Zrobiła jeszcze kilka kroków. I... wtedy właśnie ujrzała po raz pierwszy ten krzyż. Stał na samej górze, przy rozwidleniu dróg. Wyrastał z traw jak wielki, bury grzyb. Miał obłe ramiona, zdawał się być przygarbiony, a na chropowatej powierzchni z jednej strony widniał na nim jakiś znak. Alina pochyliła się, odgarniając suche pęki źdźbeł, żeby rozpoznać co tam jest. Sztylet! Ogarnęła ją ekscytująca euforia odkrycia. To dopiero unikat! Autentyczna pamiątka ze średniowiecza – prawdziwy krzyż pokutny! Rozejrzała się. Gdzieś tutaj, kilkaset lat temu, ktoś kogoś zamordował. Na rozstaju dróg. Właśnie takim sztyletem. I zdarzyło się to całkiem niedaleko jej domu. Gdy sobie to uświadomiła przebiegł jej po plecach nagły dreszcz...

Prelekcja czwartkowa 19.12.19 r., godz.19.00 - pt.: "Indonezja Bali - wyspa wulkanów " - prowadzi Tomasz Jamiołkowski

Bali – indonezyjska wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Jest położona w łańcuchu wysp; od Jawy (na zachodzie) oddziela ją cieśnina Bali, a od wyspy Lombok (na wschodzie) Ciesnina Lombok. Stanowi zasadniczą część prowincji Bali. Odwiedzimy Święte źródła Siring, zapoznamy się z niepowtarzalnym  tradycyjnym rękodziełem mieszkańców wyspy, zobaczymy  Kecak - "małpi taniec", wszech obecne wulkany i tarasy ryżowe, przepiękny zachód słońca w świątyni Tanah Lot i odpoczniemy na rajskich plażach w Kucie. Serdecznie zapraszam !!!

B1m B2m B3m B4m B5m

JA DŹWIĘK- 8.01.20 r., godz. 18.30

Informacje na stronie fundacji i ulotkach

www.muzykaserc.pl

Rezerwacja

797 450 803

2

Koncert JAK AMADEUSZ - 10.01.20 r., godz. 16.00

Koncert w ramach Karkonosze Muzyka Poezja.

Fundacja „Karkonosze. Muzyka serc”

Informacja i rezerwacja

tel. 797 450 803

Wstęp płatny 40 zł, po wcześniejszej rezerwacji 30zł

1

Stats counter, realtime web analytics, heatmap creator

Banerpoziom Kalendarzgóra

 

Baner poziom Kalendarzdół

Jesli znasz już naszą politykę prywatności i stosowania plików cookies w przeciwnym wypadku przeczytaj.